• Kategorie
  • Szukaj
  • OŚWIETLENIE

Lampy dekoracyjne

Lampy dekoracyjne to nie tylko ozdoba naszego mieszkania, ale i bardzo praktyczny element wystroju, w zasadzie każdego, wnętrza. Lampy sufitowe, stołowe i stojące to konieczny element każdej aranżacji domu czy mieszkania. Źródła światła są szczególnie ważne przy projektowaniu urządzenia wnętrza ponieważ światło ma zasadniczy wpływ na możliwości aranżacyjne. Żyrandole i kinkiety muszą dostarczać tyle światła, ile potrzebujemy, w pomieszczeniu nie może być a ni zbyt ciemno, ani za jasno, aby nie męczyć wzroku domowników. Dobrze skomponowane oświetlenie powinno dawać też rożne możliwość aranżacji światła, o różnej mocy, włączając tylko wybrane punkty świetlne. 

Żyrandole sufitowe

Żyrandole sufitowe mogą oświetlać całe pomieszczenie, umieszczone centralnie na suficie. Żyrandole mogą też wisieć nad stołem w jadalni, stolikiem kawowym w salonie, lub też nad miejscem pracy. Oświetlenie sufitowe może przybierać różne formy. Możemy zastosować jeden, silny, dominujący punkt świetlny, ale możemy też zdecydować się na rozproszone oświetlenie wielopunktowe, stosując kilka lamp sufitowych z żarówkami o mniejszej mocy. Żyrandole sufitowe mają wyjątkowo duży potencjał dekoracyjny, dlatego wybór odpowiedniej lampy, stanowiącej główny punkt świetlny w pomieszczeniu należy przeprowadzić bardzo starannie. O wyborze nowoczesnych lamp sufitowych możesz przeczytać na naszym blogu: nowoczesne lampy sufitowe

Lampy stojące

Lampy stojące, w przeciwieństwie do żyrandoli sufitowych są znacznie bardziej elastyczne jeżeli chodzi o zmiany w aranżacji. Przestawienie lampy jest znacznie prostsze niż zmiany w punktach świetlnych na suficie. Lampy stojące mogą nam służyć zarówno jako dodatkowe punkty świetlne, jak i oświetlenie główne, jeżeli będą miały żarówki o odpowiedniej mocy. W ostatnim sezonie jedną z popularniejszych lamp stojących jest lampa na trójnogu. W przypadku oferowanej w HomeHood.eu lampy trójnogu Matisse jej dodatkową zaletą jest możliwość regulacji wysokości każdej z trzech nóżek lampy.

Lampy stołowe

Lampy stołowe mogą być świetnym uzupełnienie oświetlenia głównego, oświetlając tylko konkretną przestrzeń. Lampa stołowa sprawdzi się jako lampka nocna na stoliku czy szafce przy łóżku. Lampa postawiona na stoliku obok kanapy może być wystarczającym oświetleniem do wieczornej lektury ulubionej książki. Lampki na stole, biurku czy toaletce, poza funkcją ozdobną mają często bardzo praktyczny wymiar, należy o tym pamiętać projektując oświetlenie. 

Lampy designerskie

Lampy designerskie, to przedmioty, których zadaniem jest nie tylko oświetlać pomieszczenia, ale, często wręcz przede wszystkim, być ozdobą wnętrz. Świetnym przykładem oświetlenia designerskiego może, już legendarna, lampa żyrafa, włoskiej marki qeeboo, posiadająca obecnie kilka mniejszych sióstr. Innym przykłademdesignerskiej lampy może być lampa ścienna No Food Here marki Bold Monkey. Lampa ta składa się z czterech talerzy, w niecodziennej roli. 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny