• Kategorie
  • Szukaj
  • Globusy Dekoracyjne

Globus ozdobny to element dekoracyjny i edukacyjny

Globusy stanowią nie tylko element ciekawej i unikalnej aranżacji, ale również fundament edukacyjny. Pobudzają wyobraźnię od wieków, są przyczyną zadawaniu wielu pytań, zwłaszcza przez dzieci. Jak podaje Wikipedia, prawdopodobnie pierwszy globus Ziemi wykonany został przez Kratesa z Mallos około 150 lat p.n.e. Na globusie tym były przedstawione hipotetyczne położenia lądów, często wzięte z fantazji żeglarzy i autora. Najstarszym istniejącym globusem jest globus Martina Behaima z 1492 r. Najstarszym w Polsce jest globus z ok. 1510 zwany Jagiellońskim, jest on jednym z pierwszych, na których oznaczono Amerykę. W 1952 r. powstało Międzynarodowe Towarzystwo Miłośnikow Globusów im. Coronellego – znanego wytwórcy globusów i autora prac na ich temat.

Każdy marzy o podróży dookoła świata, chętnie poznaje nowe kraje, państwa, kontynenty. Mapa świata na globusach odzwierciedla realną grafikę świata. Pozwoli na krótką wyprawę zarówno jego właścicielom, jak również ich gościom. Podróże kształcą, rozmowy o świecie rozwijają, a posiadanie globusa dekoracyjnego wpływa na przyjemną atmosferę w domowym zaciszu czy przestrzeni biurowej.

Globusy dekoracyjne tworzą wyjątkowy charakter wnętrza

Globus ozdobny jest unikalną dekoracją każdego pomieszczenia. Pięknie prezentuje się w salonie, sypialni, gustownym przedpokoju, pokoju nastolatka, a nawet stylowej łazience. Globus idealnie wygląda w biurze, gabinecie czy ekskluzywnej przestrzeni publicznej. Można go postawić na biurko, komodzie czy regale. Duży globus ozdobny może stać się główną atrakcją w pokoju konferencyjnym. Kancelaria, studio, pracownia, sekretariat - globus dekoracyjny z łatwością wpisze się w dany klimat. Globusy ozdobne pasują do każdego stylu, poczynając od klasycznego, minimalistycznego, loftowego czy industrialnego. Ich styl, lekkość i elegancja są ponadczasowe.

Globusy ozdobne są świetnym prezentem

Globusy dekoracyjne ze względu na swój uniwersalny charakter są doskonałym prezentem. Takim podarunkiem ucieszy się nie tylko osoba, która lubi ciekawe, minimalistyczne dekoracje, ale również podróżnik, gromadzący liczne pamiątki w eklektycznym wnętrzu swojego domu. Globus ozdobny sprawi przyjemność komuś z rodziny, znajomemu, a także szefowi, prezesowi, czy dyrektorowi. Funkcjonalność globusa sprawia, że jest to prezent na wszystkie możliwe okazje, poczynając od urodzin, przez rocznice, po pożegnanie z pracy.

Jaki globus kupić?

Przy wyborze globusa dekoracyjnego należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Rozmiar. Globusy ozdobne występują w różnych rozmiarach, od małych, które można postawić na biurku lub półce, po duże i stojące na podłodze. Wybór odpowiedniego rozmiaru zależy od miejsca, w którym planujemy go umieścić.

  • Kolor. Wybór koloru zależy od naszych osobistych preferencji i stylu wnętrza.

  • Styl. Globusy mogą być wykonane w różnych stylach, np. klasycznym, nowoczesnym, vintage lub retro. Wybór stylu zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

  • Materiał. Globusy dekoracyjne mogą być wykonane z różnych materiałów, np. plastiku, metalu, drewna lub szkła. Globusy, które oferujemy zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu gwarantują długoletnie użytkowanie. Mapy świata na nich przedstawione odzwierciedlają prawdziwe kształty kontynentów i państw.

  • Funkcje dodatkowe. Niektóre globusy ozdobne mają dodatkowe funkcje, np. podświetlenie, kompas lub grawerunek. Wybór modelu z funkcjami dodatkowymi zależy od naszych potrzeb i budżetu.

W swojej ofercie posiadamy bardzo duży wybór globusów ozdobnych. Są globusy w różnych kolorach (czarne, białe, srebrne), wykonane z różnych materiałów, np. biały na drewnianej podstawie. Są też takie, które można dać na biurko, ale też na długich czy metalowych nogach, które postawi się na podłodze. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą globusów dekoracyjnych.