• Kategorie
  • Szukaj
  • Komody drewniane

Komody drewniane

Komody drewniane to jeden z najpopularniejszych mebli w naszych domach. Komoda to chyba najbardziej wielofunkcyjny rodzaj mebla spotykany w różnych stylach dekoracji wnętrz i chyba we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Wykonane z drewna mango komody Bristol White marki Belldeco reprezentują styl prowansalski i hamptons. Szafki, bufety i komody łączą elementy malowane na biało, z elementami w kolorze naturalnego mango lub mango bielonego. Innym podejściem są ręcznie wykańczane wysokie komody SAPRI marki Aluro. Piękne turkusowe komody z drewna mango, mają zdecydowanie zastosowanie dekoracyjne, ale też pełnią funkcję praktyczną, za ich pięknie zdobionymi drzwiami kryją się tez bardzo pojemne półki.

Stylowa komoda hamptons z litego drewna

Drewniane komody w stylu hamptons z serii East Hampton marki Miloo to meble wykonane z drewna mango z charakterystycznymi żaluzjami (shuttersami). Ten rodzaj drewna jest jest bardzo twardy i odporny na zarysowania, dzięki czemu komody są niezwykle trwałe. W kolekcji East Hampton Łączą się elementy malowane na biało z naturalnym kolorem mango. Z kolei kolekcja Long Island to meble w całości malowane na biało. Do produkcji wykorzystywane jest lite drewno mango dlatego elementy komody, z widocznym rysunkiem drewna, są unikalne dla każdego egzemplarza mebla. Białe komody w tym stylu wyposażone są często w półki oraz wysuwane szuflady. Liczba szuflad wacha się w zależności od rozmiaru komody, małe szafki nocne będą miały pojedynczą szufladę, większe komody to trzy i więcej szuflad.

Drewniane komody w stylu skandynawskim

Rosnącą popularnością cieszą się drewniane komody nowoczesne w stylu skandynawskim. Z myślą o wszystkich fanach skandynawskiego hygge proponujemy w HomeHood komody z kolekcji Forrest marki woood wykonane z drewna mango. Ich nietypowa, ale prosta forma świetnie wpasuje się we współczesne wnętrza. Inne podejście do stylu skandynawskiego to komody James wykonane z drewna sosnowego w połączeniu w płytą meblową. Komody z drewna, lub fornirowane świetnie wpisują się styl skandynawski. Pamiętajmy, że w tym minimalistycznym, prostym stylu, jeden mebel dobrej jakości może przesądzić o klimacie wnętrza.

Komoda drewniana w aranżacji mieszkania

Drewniane komody klasyczne z litego drewna czy to w stylu retro czy stylu rustykalnym, ale też nowoczesne komody to ważne elementy aranżacji wnętrz. Wybór komody to bardzo często poważny dylemat. Mamy do wyboru meble wykonane z drewna sosnowego, drewna bukowego, drewna dębowego czy drewna mango, ale też szafki wykonane w nowoczesnych materiałów, takich jak płyta MDF, fornirowanych szlachetnymi gatunkami drewna. Wybierając komodę, oprócz jej wyglądu musimy oczywiście wziąć też pod uwagę jaką ma pełnić funkcję. Lepiej wybrać mebel nie tylko piękny ale też funkcjonalny. Zastanówmy się czy komoda ma być szafką RTV, stolikiem kawowym, czy ma służyć jako szafka nocna? Drewniana komoda może pełnić funkcję bieliźniarki w sypialni czy kredensu w kuchni lub jadalni, może też z powodzeniem być ozdobą salonu czy pokoju dziecięcego. Biała Komoda z drewna w stylu prowansalskim z kolekcji Bristol White marki Belldeco, świetnie sprawdzi się zarówno we salonie nieco rustykalnym, ale też będzie ciekawą propozycją jeżeli planujemy wnętrze w stylu hamptons.

Polecamy również komody industrialne, dostępne w kategorii: Komody LOFT.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny