• Kategorie
  • Parametry
  • Donice ogrodowe i gazony

Donice ogrodowe

Donice ogrodowe wykonane z różnych materiałów. W HomeHood oferujemy donice, bez otworu w dnie, wykonane z ceramiki, cementu czy metalu. Donice ogrodowe są to elementy dekoracyjne przystosowane w zmiennych warunków atmosferycznych. Doniczki czy osłonki stosowane w ogrodzie  często są większe niż te których używamy w domu. Ale nie oznacza to że muszą być od razu strasznie ciężkie, jak w przypadku osłonek wykonanych z aluminium. Wyglądają bardzo masywnie, ale w rzeczywistości, pustą doniczkę podniesiemy jedną ręką. Stosując doniczki bez odpływu, nie musimy już korzystać z podstawek, dzięki czemu nasze aranżacje są bardziej estetyczne. Pamiętajmy jednak o zapewnieniu roślinom odpowiedniego drenażu na dnie doniczek. O tym jak wybierać doniczki ceramiczne mogą Państwo przeczytać w artykule po tytułem "Doniczki ceramiczne" na naszym blogu. 

Cementowe doniczki ogrodowe

Państwa szczególnej uwadze polecamy cementowe donice ogrodowe marki Belldeco. Znane już kolekcje Modern i Heksagon o prostych, geometrycznych kształtach, świetnie wpisujące się w nowoczesne i minimalistyczne aranżacje. Bardziej klasyczne donice ogrodowe z serii Grigio i Wenecja ozdobią ogrodowy w stylu romantycznym czy eklektycznym. Nowością są doniczki ogrodowe z motywem plecionki wiedeńskiej, plecionki z trawy morskiej czy przypominające wiklinowe kosze, a wszystkie wykonane z cementu wzmocnionego włóknem szklanym. Te doniczki w stylu boho będą wyglądały świetnie w modnym, naturalnym ogrodzie czy tarasie, a jednocześnie będą łatwe w utrzymaniu. Dzięki zastosowaniu innych materiałów donice są trwałe i będziemy się nimi cieszyć przez długie lata. 

Zewnętrzne donice na taras

Wykonane z trwałych materiałów donice zewnętrzne mogą nam służyć przez długie lata nie tylko w ogrodzie ale i na tarasie czy balkonie. Ustawiając doniczki na tarasie lub balkonie musi uwzględnić fakt, że może wypływać z nich nadmiar wody. Należy więc pamiętać o odpowiednim odprowadzeniu wody lub podstawkach. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie ceramicznych lub cementowych osłonek na doniczki, które nie posiadają otworu w dnie, dzięki czemu może ustawić je na balkonie lub tarasie i nie martwić się wypływającą z nich wodę. 

Duże donice ogrodowe

Szczęśliwych posiadaczy ogrodów, lub dużych tarasów, powinny zainteresować duże donice ogrodowe marki Belldeco. Te, wykonane z cementu wzmocnionego włóknem szklanym, donice są idealnym rozwiązaniem do stosowania na zewnątrz. Zastosowany materiał sprawia, że są trwałe, ale nie tak ciężkie jak wykonane z betonu. Doniczki cementowe są przy tym odporne na warunki atmosferyczne. Miłośnikom klasycznych prostych form polecamy duże doniczki z serii Modern, natomiast fanów stylu boho i plecionki wiedeńskiej na pewno zainteresują doniczki zewnętrzne z kolekcji Boho.