• Kategorie
  • Szukaj
  • Donice ogrodowe i gazony

Donice ogrodowe

Dobrze dobrana doniczka pod względem wielkości to warunek dobrej kondycji uprawianych w niej roślin. Ale nie tylko kondycja roślin ma znaczenie, ważnym jest też aby wybrane doniczki i osłonki pasowały do naszego ogrodu lub tarasu. W HomeHood oferujemy donice, ale też osłonki, bez otworu w dnie, wykonane wykonane z różnych materiałów, taki jak: ceramika, cement czy metal. Donice ogrodowe są to elementy dekoracyjne przystosowane w zmiennych warunków atmosferycznych. Doniczki czy osłonki stosowane w ogrodzie często są większe niż te których używamy w domu. Ale nie oznacza to że muszą być od razu strasznie ciężkie, jak w przypadku osłonek wykonanych z aluminium. Wyglądają bardzo masywnie, ale w rzeczywistości, pustą doniczkę podniesiemy jedną ręką. Stosując doniczki bez odpływu, nie musimy już korzystać z podstawek, dzięki czemu nasze aranżacje są bardziej estetyczne. Pamiętajmy jednak o zapewnieniu roślinom odpowiedniego drenażu na dnie doniczek. O tym jak wybierać doniczki ceramiczne mogą Państwo przeczytać w artykule po tytułem "Doniczki ceramiczne" na naszym blogu. 

Cementowe doniczki ogrodowe

Państwa szczególnej uwadze polecamy cementowe donice ogrodowe marki Belldeco. Wśród nich: Znane już kolekcje Modern i Heksagon o prostych, geometrycznych kształtach, świetnie wpisujące się w nowoczesne i minimalistyczne aranżacje. Bardziej klasyczne donice ogrodowe z serii Grigio i Wenecja ozdobią ogrodowy w stylu romantycznym czy eklektycznym. Nowością są doniczki ogrodowe z motywem plecionki wiedeńskiej, plecionki z trawy morskiej czy przypominające wiklinowe kosze, a wszystkie wykonane z cementu wzmocnionego włóknem szklanym. Te doniczki w stylu boho będą wyglądały świetnie w modnym, naturalnym ogrodzie czy tarasie, a jednocześnie będą łatwe w utrzymaniu. Dzięki zastosowaniu innych materiałów donice są trwałe i będziemy się nimi cieszyć przez długie lata. 

Zewnętrzne donice tarasowe

Wykonane z trwałych materiałów donice zewnętrzne mogą nam służyć przez długie lata nie tylko w ogrodzie ale i na tarasie czy balkonie. Jeżeli chcemy wykorzystać donice zewnętrzne do aranżacji tarasu lub balkonu, to musimy uwzględnić fakt, że może wypływać z nich nadmiar wody. Należy więc pamiętać o odpowiednim odprowadzeniu wody lub podstawkach. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie ceramicznych lub cementowych osłonek na doniczki, które nie posiadają otworu w dnie, dzięki czemu może ustawić je na balkonie lub tarasie i nie martwić się wypływającą z nich wodę. Donice balkonowe tak, jak donice tarasowe, muszę być odporne na wpływ czynników atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne - dlatego świetnym rozwiązaniem będą popularne donice Boho marki Belldeco, z powodzeniem imitujące naturalny rattan, a wykonane z cementu wzmocnionego włóknem szklanym.

Duże donice ogrodowe

Szczęśliwych posiadaczy ogrodów lub dużych tarasów, powinny zainteresować większe donice ogrodowe marki Belldeco. Te, wykonane z cementu wzmocnionego włóknem szklanym, donice są idealnym rozwiązaniem do stosowania na zewnątrz. Wykorzystany materiał sprawia, że doniczki są trwałe, ale nie tak ciężkie jak donice betonowe. Doniczki cementowe są przy tym odporne na warunki atmosferyczne. Miłośnikom klasycznych prostych form polecamy duże nowoczesne donice ogrodowe z serii Modern, natomiast fanów stylu boho i plecionki wiedeńskiej na pewno zainteresują donice do ogrodu z kolekcji Boho w różnych rozmiarach. 

Ogrodowe donice boho

Nowością w tym sezonie są donice ogrodowe w stylu boho. Zaproponowane po raz pierwszy w tym roku, przez znaną markę Belldeco, doniczki zewnętrzne cieszą oko popularnymi wzorami roślinnymi niczym plecione kosze z wikliny, trzciny czy trawy morskiej. Na szczególną uwagę zasługują donice boho z wzorem plecionki wiedeńskiej, tak pożądanej w aranżacji wnętrz. Co Ciekawe wszystkie te piękne i naturalnie wyglądające donice wykonane zostały z bardzo trwałego materiału. Wykonane z cementu pojemniki, będę przez długie lata służyły na naszym tarasie lub w naszym ogrodzie, nie tracąc swoich walorów. 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny