• Kategorie
  • Szukaj
  • Donice ogrodowe i gazony

Donice ogrodowe

Dobrze dobrana doniczka pod względem wielkości to warunek dobrej kondycji uprawianych w niej roślin. Ale nie tylko kondycja roślin ma znaczenie, ważnym jest też aby wybrane doniczki i osłonki pasowały do naszego ogrodu lub tarasu. W HomeHood oferujemy donice, ale też osłonki, bez otworu w dnie, wykonane wykonane z różnych materiałów, taki jak: ceramika, cement czy metal. Donice ogrodowe są to elementy dekoracyjne przystosowane w zmiennych warunków atmosferycznych. Doniczki czy osłonki stosowane w ogrodzie często są większe niż te których używamy w domu. Ale nie oznacza to że muszą być od razu strasznie ciężkie, jak w przypadku osłonek wykonanych z aluminium. Wyglądają bardzo masywnie, ale w rzeczywistości, pustą doniczkę podniesiemy jedną ręką. Stosując doniczki bez odpływu, nie musimy już korzystać z podstawek, dzięki czemu nasze aranżacje są bardziej estetyczne. Pamiętajmy jednak o zapewnieniu roślinom odpowiedniego drenażu na dnie doniczek. O tym jak wybierać doniczki ceramiczne mogą Państwo przeczytać w artykule po tytułem "Doniczki ceramiczne" na naszym blogu. 

Cementowe doniczki ogrodowe

Państwa szczególnej uwadze polecamy cementowe donice ogrodowe marki Belldeco. Wśród nich: Znane już kolekcje Modern i Heksagon o prostych, geometrycznych kształtach, świetnie wpisujące się w nowoczesne i minimalistyczne aranżacje. Bardziej klasyczne donice ogrodowe z serii Grigio i Wenecja ozdobią ogrodowy w stylu romantycznym czy eklektycznym. Nowością są doniczki ogrodowe z motywem plecionki wiedeńskiej, plecionki z trawy morskiej czy przypominające wiklinowe kosze, a wszystkie wykonane z cementu wzmocnionego włóknem szklanym. Te doniczki w stylu boho będą wyglądały świetnie w modnym, naturalnym ogrodzie czy tarasie, a jednocześnie będą łatwe w utrzymaniu. Dzięki zastosowaniu innych materiałów donice są trwałe i będziemy się nimi cieszyć przez długie lata. 

Zewnętrzne donice tarasowe

Wykonane z trwałych materiałów donice zewnętrzne mogą nam służyć przez długie lata nie tylko w ogrodzie ale i na tarasie czy balkonie. Ustawiając doniczki na tarasie lub balkonie musi uwzględnić fakt, że może wypływać z nich nadmiar wody. Należy więc pamiętać o odpowiednim odprowadzeniu wody lub podstawkach. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie ceramicznych lub cementowych osłonek na doniczki, które nie posiadają otworu w dnie, dzięki czemu może ustawić je na balkonie lub tarasie i nie martwić się wypływającą z nich wodę. Donice balkonowe tak, jak donice tarasowe, muszę być odporne na wpływ czynników atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne - dlatego świetnym rozwiązaniem będą popularne donice Boho marki Belldeco, z powodzeniem imitujące naturalny rattan, a wykonane z cementu wzmocnionego włóknem szklanym.

Duże donice ogrodowe

Szczęśliwych posiadaczy ogrodów lub dużych tarasów, powinny zainteresować większe donice ogrodowe marki Belldeco. Te, wykonane z cementu wzmocnionego włóknem szklanym, donice są idealnym rozwiązaniem do stosowania na zewnątrz. Wykorzystany materiał sprawia, że doniczki są trwałe, ale nie tak ciężkie jak wykonane z samego betonu. Doniczki cementowe są przy tym odporne na warunki atmosferyczne. Miłośnikom klasycznych prostych form polecamy duże doniczki z serii Modern, natomiast fanów stylu boho i plecionki wiedeńskiej na pewno zainteresują doniczki zewnętrzne z kolekcji Boho w różnych rozmiarach. 

Ogrodowe donice boho

Nowością w tym sezonie są donice ogrodowe w stylu boho. Zaproponowane po raz pierwszy w tym roku, przez znaną markę Belldeco, doniczki zewnętrzne cieszą oko popularnymi wzorami roślinnymi niczym plecione kosze z wikliny, trzciny czy trawy morskiej. Na szczególną uwagę zasługują donice boho z wzorem plecionki wiedeńskiej, tak pożądanej w aranżacji wnętrz. Co Ciekawe wszystkie te piękne i naturalnie wyglądające donice wykonane zostały z bardzo trwałego materiału. Wykonane z cementu pojemniki, będę przez długie lata służyły na naszym tarasie lub w naszym ogrodzie, nie tracąc swoich walorów.