• Kategorie
  • Szukaj
  • Meble i dodatki w stylu Hamptons

Czym jest styl Hamptons?

Styl Hamptons, zwany także morskim lub coastal, narodził się w willowej miejscowości w USA słynącej z piaszczystych plaż i nienachalnego (ale zauważalnego) luksusu. Inspiracją wnętrz w tym stylu są właśnie nadmorskie krajobrazy, których wpływ przejawia się głównie w materiałach i kolorystyce. Poniżej przedstawiamy kilka złotych zasad niezbędnych do stworzenia idealnej aranżacji w stylu Hamptons.

 

Jak stworzyć aranżację w stylu Hamptons?

W stylu Hamptons dużą rolę odgrywają kolory. Jasne barwy bazowe służą jako świetne tło dla dekoracji i kontrast dla dodatków w kolorze błękitnym, granatowym a nawet koralowym. Należy jednak pamiętać o umiarze - wnętrza w tym stylu są bardzo przestrzenne i sprawiają wrażenie wypełnionych powietrzem. 

Tworząc aranżację w stylu coastal należy zwrócić uwagę na komfort domowników. Urządzając salon warto wybrać wygodną kanapę i przyozdobić ją poduszkami i pledami, które nie tylko umilą wieczory, ale będą dodatkowo piękną ozdobą.

Styl Hamptons świetnie wpisuje się w obecne trendy eko. Zdecydowanie dominują naturalne materiały takie jak drewno, wiklina czy bawełna. Jest także miejsce dla elementów z recyklingu i mebli vintage. Półki i ściany zdobią morskie znaleziska i marinistyczne ozdoby. Nie można się jednak dać zmylić pastelowym barwom - aranżacje Hamptons są zdecydowane i zaskakujące. W pomieszczeniach urządzonych w tym stylu powinien znaleźć się intrygujący element. Szalony żyrandol, stolik lub lustro dopełnią aranżację w stylu Hamptons. Obrazy w stylu Hampton, to przede wszystkim, tematyka marynistyczna i nadmorska przyroda, a także jasne barwy i dużo światła.  

Drewniane meble hamptons

Styl Hampton to jasne wnętrza z nienachalnymi motywami marynistycznymi. Meble w stylu Hampton to drewniane meble w kolorze białym lub lub naturalnym. To jasne kanapy, naturalne materiały, wiklinowe kosze, drewniane żaluzje - shuttersy. W sklepie internetowym HomeHood możesz wyposażyć wnętrza w stylu Hampton od A do Z. Szczególnie polecamy kolekcję mebli Bristol White marki Belldeco, zdobiących eleganckie wnętrza nadmorskich apartamentów na całym polskim wybrzeżu. Komody z drewna mango, zarówno wysokie jak i niskie, idealne jako szafki RTV, szafy frontami z shuttersów czy stoliki kawowe od Belldeco są kwintesencją stylu Hampton. Dostępne są w formach bardziej tradycyjnych jak i nowoczesnych, ale nadal są to meble stylowe i ponadczasowe. 

 

Eleganckie wnętrza w stylu hampton

 

Wnętrze w stylu HamptonMeble hampton, w stylu marynistycznym, to nie tylko propozycja do nadmorskich posiadłości czy apartamentów. Styl wywodzący się z amerykańskiego Long Island zadomowił się również we wnętrzach w głębi lądu. Nadmorskie pejzaże goszczą zarówno w śródmiejskich apartamentach jak i w podmiejskich siedliskach. Duże znaczenie w aranżacji eleganckiego wnętrza w stylu hamptons mają szlachetne surowce, takie jak naturalne drewno, elementy z trawy morskiej, czy dekoracje z przybrzeżnej trzciny. Miłym dodatkiem będą akcenty marynistyczne, jak koła ratunkowe czy marynarskie pasy na tapicerce mebli. Styl hampton to nie tylko drewniany domek nad morzem czy nowoczesne apartamenty przy samej plaży, to także czar bielonego drewna i naturalnych materiałów w środku miejskiego zgiełku. Zapraszamy do urządzenia wnętrza w stylu hampton razem z HomeHood.

  • Sklep zamkniętyStock sale darmowa wysyłka autorstwa Justyna