• Kategorie
  • Szukaj
  • Stoliki kawowe

Stoliki kawowe

Wybierając stolik kawowy warto pomyśleć o jego funkcji - ma on być przede wszystkim ułatwieniem. Dobrze jest dopasować jego wysokość i wielkość do otaczających go mebli oraz rozważyć jakiej ilości osób ma służyć. Nie należy przy tym zapominać, że stolik kawowy to też dekoracje naszego salonu. Stylowy stolik kawowy może być wykonany ręcznie, z wysokiej jakości materiałów, takich jak egzotyczne drewno czy metal. 

Stoliki kawowe okrągłe

Okrągłe stoliki kawowe mogę być wykonane w całości z drewna, np w formie blatu na trzech nagach, jak stolik ALOKI z drewna mango. Podobną konstrukcję mogą mieć okrągłe stoliki metalowe,np. metalowy stolik kawowy GIDO. W ofercie HomeHood mamy też ciekawsze konstrukcję, będą ce połączeniem drewna i metalu. Stolik BASE łączący ażurową metalową podstawę z blatem z drewna mango oraz stolik BALEO z tłoczoną aluminiową podstawą i drewnianym blatem. 

Stoliki kawowe metalowe

Stoliki metalowe w roli stolików kawowych, czyli niskich, przeważnie niedużych stołów, sprawdzają się rewelacyjne. Są to przeważnie wizualnie ciekawe, często ażurowe konstrukcje. Metalowe stoliki kawowe występują często w połączeniu w ciekawymi, egzotycznymi gatunkami drewna. Elementem drewnianym może być blat stolika, kiedy jego nogi czy inna konstrukcja wykonane jest z metalu, na przykład z aluminium. Możemy też spotkać wariant odwrotny - metalowy blat i drewniane nogi, jak w stoliku kawowym GIDO. Stoliki z metalu pojawiają się często w aranżacjach loftowych, nowoczesnych ale też, w wersji chromowanej lub niklowanej we wnętrzach w stylu glamour. 

Stolik kawowy drewniany

Drewniany stolik kawowy to rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie ciepło i naturalność drewna. W sklepie HomeHood oferujemy szeroki wybór stolików kawowych wykonanych z naturalnego drewna lub posiadających elementy drewniane.  Bardzo częsty połączeniem jest drewno i metal. Drewniany, naturalny blat połączony jest metalowym, solidnym stelażem. Przykładami takich mebli są stoliki kawowe z serii FOSIL, ORSO, lub AMAX dostępne w sklepie HomeHood.