• Kategorie
  • Szukaj
  • Abażury

Abażury i klosze, jak wybrać odpowiednie?

Wybór samej lampy, czy to stojącej czy sufitowej lub kinkietu, to tylko połowa sukcesu. Do lampy stołowej czy wiszącej musimy dobrać jeszcze abażur. Nie jesteśmy skazani na używanie abażurów zaproponowanych przez producenta lamp. Pamiętając jedynie, aby wybrana lampa umożliwiała prawidłowy montaż wybranego przez nas abażuru, mamy w zasadzie nieograniczone możliwości. Możemy dowolnie wybierać z pośród kształtów (stożki, walce, piramidy), kolorów czy materiałów. Od gładkich białych abażurów w kształcie walca, po pluszowe wielościany ze wzorem tygrysiego futra.

Abażur do lampy

Abażur jest bardzo często najistotniejszym elementem lampy czy żyrandola. To abażur decyduje o ogólnym wyglądzie lampy, oraz o ilości i kierunku światła jakie lampa daje. Jeżeli chcemy wprowadzić zmiany w aranżacji naszego mieszkania, nie musimy wymieniać całego oświetlenia, może wystarczy tylko zmienić jeden czy dwa abażury. Nawet niewielka zmiana w oświetleniu, typu zmiana abażuru lub zmiana ustawienia lamp podłogowych lub stołowych, może zupełnie odmienić aranżowane wnętrze. 

Abażury do lamp stojących

Nie ważne czy szukamy abażuru do żyrandola, malutkich kinkietów czy lampy stołowej. Abażur musi przede wszystkim nam się podobać. Musimy pamiętać, że jest to nie tylko element techniczny, odpowiadający za właściwe oświetlenie naszego salonu, sypialni czy innego wnętrza, ale też jest to element dekoracyjny sam w sobie, który musi cieszyć oko także w naturalnym świetle dnia.

Abażury w sklepie internetowym HomeHood

W sklepie internetowym HomeHood znajdą Państwo abażury zarówno do lamp sufitowych jak i do lamp stojących, w tym podłogowych i stołowych. Część abażurów, zwłaszcza marki Aluro posiada mocowanie umożliwiające ich wykorzystanie zarówno w lampach wiszących jak i stojących. W HomeHood oferujemy szeroką gamę tekstylnych abażurów w kształcie walca lub stożka. Ale też w formie sześcianu czy graniastosłupa.