• Kategorie
  • Szukaj
  • Abażury

Abażury i klosze, jak wybrać odpowiednie?

O czym trzeba pamiętać wybierając abażur? Wybór samej lampy, czy to stojącej czy sufitowej lub kinkietu, to tylko połowa sukcesu. Do lampy stołowej czy wiszącej musimy dobrać jeszcze abażur. Nie jesteśmy skazani na używanie abażurów zaproponowanych przez producenta lamp. Pamiętając jedynie, aby wybrana lampa umożliwiała prawidłowy montaż wybranego przez nas abażuru, mamy w zasadzie nieograniczone możliwości. Możemy dowolnie wybierać z pośród kształtów (stożki, walce, piramidy), kolorów czy materiałów. Od gładkich białych abażurów w kształcie walca, po pluszowe wielościany ze wzorem tygrysiego futra.

Abażur do lampy

Abażur jest bardzo często najistotniejszym elementem lampy czy żyrandola. To abażur decyduje o ogólnym wyglądzie lampy, oraz o ilości i kierunku światła jakie lampa daje. Jeżeli chcemy wprowadzić zmiany w aranżacji naszego mieszkania, nie musimy wymieniać całego oświetlenia, może wystarczy tylko zmienić jeden czy dwa abażury. Nawet niewielka zmiana w oświetleniu, typu zmiana abażuru lub zmiana ustawienia lamp podłogowych lub stołowych, może zupełnie odmienić aranżowane wnętrze. 

Abażury do lamp stojących

Nie ważne czy szukamy abażuru do żyrandola, malutkich kinkietów czy lampy stołowej. Abażur musi przede wszystkim nam się podobać. Musimy pamiętać, że jest to nie tylko element techniczny, odpowiadający za właściwe oświetlenie naszego salonu, sypialni czy innego wnętrza, ale też jest to element dekoracyjny sam w sobie, który musi cieszyć oko także w naturalnym świetle dnia. Nie każdy abażur będzie pasował do każdego typu lampy. Główny podział to abażury do lamp stojących oraz do lamp wiszących, różnią się głównie długością poprzeczek na których przymocowana jest obręcz w której mocujemy oprawkę lampy.

Abażury w sklepie internetowym HomeHood

W sklepie internetowym HomeHood znajdą Państwo abażury zarówno do lamp sufitowych jak i do lamp stojących, w tym podłogowych i stołowych. Część abażurów, zwłaszcza marki Aluro posiada mocowanie umożliwiające ich wykorzystanie zarówno do lampy wiszącej jak i lampy stojącej. W HomeHood oferujemy szeroką gamę tekstylnych abażurów w kształcie walca lub stożka. Ale też w bardziej nietypowych formach - sześcianu czy graniastosłupa. W stałej ofercie klosze welurowe, wykonane z płótna czy pluszu. Kupując abażur w sklepie internetowych HomeHood mają Państwo pewność realizacji zamówienia, dzięki bezpłatnemu ubezpieczeniu koszyka.  Sklep internetowy HomeHood to pewny i sprawdzony sprzedawca oświetlenia, mebli i dodatków najlepszych marek.