• Lampy do domu i mieszkania

Atmosfera panująca w domu wywiera ogromny wpływ na nasze życie - dom to schronienie i miejsce regeneracji. Chcemy czuć się tam dobrze w gronie rodziny i znajomych. Często zapominamy o roli oświetlenia, które pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale także znacząco wpływa na wygląd i charakter mieszkania. 

Lampy wiszące - lampy sufitowe

Planowanie oświetlenia warto rozpocząć od zastanowienia się nad jego praktyczną stroną, czyli od zadania sobie pytania które punkty i dlaczego warto oświetlić. Warto rozpocząć od rozmieszczenia lamp sufitowych - najczęściej montowane są one ponad stołami, jak w kuchni czy jadalni, lub w centralnych punkach pomieszczeń w pokoju dziennym czy salonie. Ważny jest rozmiar i długość przewodu i lampy - zbyt duża lampa wisząca pomniejszy optycznie niewielką przestrzeń, natomiast zbyt długi przewód może utrudniać poruszanie się wyższym domownikom. Do niektórych pomieszczeń warto zastanowić się nad powieszeniem kilku mniejszych lampek, które wypełnią przestrzeń a jednocześnie lekko ją powiększą. Niewielkie lampy pozwalają na odrobinę szaleństwa - można powiesić kilka różnych kloszy tuż obok siebie. 
Warto także pamiętać o tym, że lampy wiszące są niepowtarzalnym elementem wystroju. Mogą nadać charakteru nawet najprościej urządzonym wnętrzom. Wyjątkowe lampy marki Aluro świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach jak i w przytulnych salonach czy nawet na tarasie. Nowoczesne lampy wiszące od It's About RoMi świetnie sprawdzą się jako oświetlenie główne.

lampa-wiszaca-nuno-blackaluro2(1).jpg

Lampy wiszące Aluro

 

Oświetlenie boczne / stojące 

Często oświetlenie wiszące nie wystarcza, by skutecznie rozjaśnić całość pomieszczeń. W takiej sytuacji na pomoc przychodzi oświetlenie boczne - można nim doświetlić ciemniejszy kąt czy miejsce do czytania. Warto zainwestować w ten typ oświetlenia - po wyłączeniu górnego światła można zbudować nim swobodną, przytulną atmosferę. Postawienie na zróżnicowane źródła światła, czyli zarówno lampa sufitowa, ale też lampy ścienne czy lampy podłogowe.

 

lampy aluro

 

Lampiony i świeczniki

Może się wydawać, że dziś w dobie nowoczesnych, inteligentnych rozwiązań jesteśmy skazani na oświetlenie LED. Nic bardziej mylnego, dla poprawy przytulności, budowy wrażenia ciepła domowego ogniska, warto rozważyć posiadanie chociaż jednego kandelabru bądź kilku świeczników czy lampionów. Wypełnią one pomieszczenia i ogród magiczną poświatą palących się świec (być może mogą to być świece zapachowe?). Z pomocą serii świeczników Aluro można stworzyć wiele niepowtarzalnych kompozycji w różnych kolorach i kształtach. Wiele z tych świeczników wykonanych zostało ręcznie ze szkła, metalu, ceramiki bądź drewna. Przestrzenne lampiony, stanowią świetne, często, łatwo przenośne źródło światła. Latem można się nimi cieszyć w ogrodzie czy na balkonie, natomiast w chłodne dni sprawdzą się w domu. Większy lampion można swobodnie ustawić na podłodze. Interesującą opcję stanowią lampiony z ozdobnymi rączkami, które z łatwością można powiesić na drzewie, czy na balustradzie.

Wybierając takie produkty warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania - dobrze wykonane posłużą przez długie lata.

lampion falguni

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny