• Lampy do domu i mieszkania

Atmosfera panująca w domu wywiera ogromny wpływ na nasze życie - dom to schronienie i miejsce regeneracji. Chcemy czuć się tam dobrze w gronie rodziny i znajomych. Często zapominamy o roli oświetlenia, które pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale także znacząco wpływa na wygląd i charakter mieszkania. 

Oświetlenie wiszące / sufitowe

Planowanie oświetlenia warto rozpocząć od zastanowienia się nad jego praktyczną stroną, czyli od zadania sobie pytania które punkty i dlaczego warto oświetlić. Warto rozpocząć od rozmieszczenia lamp sufitowych - najczęściej montowane są one ponad stołami, czasami także w centrach pomieszczeń. Ważny jest rozmiar i długość lampy - zbyt duża pomniejszy optycznie niewielką przestrzeń natomiast zbyt długa może utrudniać poruszanie się wyższym domownikom. Dla niewielkich pomieszczeń warto zastanowić się nad powieszeniem kilku mniejszych lampek, które wypełnią przestrzeń a jednocześnie lekko ją powiększą. Niewielkie lampy pozwalają na odrobinę szaleństwa - można powiesić kilka różnych kloszy tuż obok siebie. 

Warto także pamiętać o tym, że lampy są niepowtarzalnym elementem wystroju. Mogą nadać charakteru nawet najprościej urządzonym pomieszczeniom. Wyjątkowe lampy marki Aluro świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach jak i w przytulnych salonach czy nawet na tarasie. 

 lampa-wiszaca-nuno-blackaluro2(1).jpg

Lampy wiszące Aluro

 

Oświetlenie boczne / stojące 

Często oświetlenie wiszące nie wystarcza, by skutecznie rozjaśnić całość pomieszczeń. W takiej sytuacji na pomoc przychodzi oświetlenie boczne - można nim doświetlić ciemniejszy kąt czy miejsce do czytania. Warto zainwestować w ten typ oświetlenia - po wyłączeniu górnego światła można zbudować nim swobodną, przytulną atmosferę. 

 

lampy aluro

 

Lampiony i świeczniki

Warto rozważyć posiadanie chociaż jednego kandelabru bądz kilku świeczników czy lampionów. Wypełnią one pomieszczenia i ogród magiczną poświatą palących się świec (warto rozważyć świece zapachowe). Z pomocą serii świeczników Aluro można stworzyć wiele niepowtarzalnych kompozycji w różnych kolorach i kształtach. Wiele z tych świeczników wykonanych zostało ręcznie ze szkła, metalu, ceramiki i porcelany. Lampiony, większe od świeczników, stanowią świetne przenośne źródło światła. Latem można się nimi cieszyć w ogrodzie czy na balkonie, natomiast w chłodne dni sprawdzą się w domu. Większy lampion można swobodnie ustawić na podłodze. Interesującą opcję stanowią lampiony z ozdobnymi rączkami, które z łatwością można powiesić na drzewie, czy na balustradzie.

Wybierając takie produkty warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania - dobrze wykonane posłużą przez długie lata.

lampion falguni