• Kategorie
  • Szukaj
  • Ręczniki do sauny i na plażę

Ręczniki do sauny i plażowe

Oferowane w naszym sklepie ręczniki to bawełniane ręczniki typu hammam, świetnie sprawdzające się nie tylko w łazience ale i na plaży, basenie czy w saunie. Ręczniki marki HomeHood powstają z wysokiej jakości bawełny, w zakładzie spełniającym normę ISO 9001:2015 oraz posiadającym certyfikat SA 8000. Ręczniki z serii COTTY, idealne na plażę i do sauny, wykonywane są na ręcznych krosnach. Wysokiej jakości bawełna, oraz staranne, ręczne wykonanie ręczników zapewnia ich wysoką jakość. 

Ręcznik do sauny - hammam czy peshtemal?

Ręczniki HomeHood to idealne ręczniki do sauny. Każdy miłośnik saunowania na pewno doceni ich lekkość oraz duży rozmiar. Ręczniki łatwo spakować nawet w niedużą torbę, a przy tym zupełnie wystarczają do komfortowego korzystania z sauny. Ręcznikiem typu hammam możną się wygodnie owinąć, można go też rozłożyć w saunie, aby wygodnie się na nim ułożyć czy usiąść. Ręczniki są specjalnie dostosowane do dużej wilgotności w saunie. Są dość cienkie dzięki czemu szybko wyschną.Ręczniki saunowe hammam wywodzą się z tradycji łaźni tureckich, sięgając XVI wieku. Jest to sprawdzone i udoskonalane przez wieki rozwiązanie na saunę i basen. Samo słowo hammam stosowane obecnie często jako nazwa ręczników, to pierwotnie właśnie łaźnia turecka. Same ręczniki poprawnie nazywają się peshtemal, ale nazwa ta jest obecnie mniej popularna. 

Ręczniki na plażę

Wyobraź sobie ręczniki plażowe, cienkie aby szybko schły, a przy tym na tyle grube aby skutecznie chłonąć wodę. Takie są ręczniki COTTY! Nasze ręczniki to wspaniałe rozwiązanie na plażę – są dość cienkie, dzięki czemu są lekkie, łatwo je ze sobą zabrać, a do tego szybko schną. Jednocześnie ręczniki z serii COTTY są duże, bo liczą aż 100 na 180 cm, dzięki czemu możemy się na nich wygodnie położyć na piasku, w dowolnej pozycji. W razie potrzeby możemy się nimi też szczelnie otulić, aby schronić się przed wiatrem lub słońcem. 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny