• Kategorie
  • Szukaj
  • Meble i dodatki Glamour

Styl glamour - co to takiego?

Styl glamour jest jednym z najczęściej wybieranych, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Eklektyzm tego stylu pozwala na tworzenie różnorodnych kompozycji, zestawianiu ze sobą mebli i dodatków, które na pierwszy rzut oka wydają się bardzo odległe. W stylu glamour możemy śmiało postawić na współczesny design w połączeniu z barokowymi meblami, matowe faktury w duecie z błyszczącymi powierzchniami. Kluczowe jest stworzenie aranżacji, które łączą w sobie luksus, elegancję z lekkością.

 

Obowiązkowe elementy stylu glamour

Pierwszą istotną kwestią w stylu glamour jest kolorystyka. Wybierając meble i dodatki do wnętrza, stawiamy na paletę róży i fioletów. W aranżacjach stawiamy zarówno na wyraziste odcienie nasycone kolorem, jak i stonowane, które będą przełamane szarą nutą. Pozwoli nam to na zachowanie równowagi. 

Styl glamour wyróżnia się również wszechobecnym blaskiem. Zadbajmy o refleksy świetlne - błyszczące tkaniny, srebrne patery, pełne blasku naczynia, kryształowe żyrandole, atłasowe poszewki lub narzuty. Wybierając meble glamour, zadbajmy o to, aby przyciągały wzrok unikatowymi zdobieniami lub połyskiem. Ważnym elementem uzupełniającym wnętrze są wielkie lustra, obrazy w złotych ramach, patery, wazony czy rozmaite bibeloty, nadające przestrzeni charakteru. Stoliki kawowe mogą mieć lustrzane blaty, potęgujące blask w salonie glamour.

 

Wnętrze glamour, czyli funkcjonalność i luksus

Aby dopełnić całą aranżację, należy wprowadzić do niej trochę luksusu. Świetnie sprawdzą się złote lub srebrne naczynia, świeczniki, wazony lub kryształowe żyrandole. Dobrym wyborem z pewnością będą także wszelkiego rodzaju akcesoria zdobione kamieniami. Glamour to luksus z przymrużeniem oka. Najważniejsza jest sama aura przepychu, wrażenie luksusu we wnętrzu, a nie sam fakt, czy jest on prawdziwy. 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny