• Ręczniki plażowe i do sauny

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują ręczniki hammam. To tradycyjne tureckie ręczniki, które wyróżniają się wyjątkową chłonnością. Można zabrać je ze sobą na basen, na plażę czy do sauny. Co więcej, ręcznik hammam sprawdzi się także jako prześcieradełko dla dziecka. Jego ogromnym atutem jest to, że jest niezwykle lekki, bez trudu zmieści się nawet w niewielkiej torbie. Najmłodszym ręczniki mogą służyć jako kocyk lub otulacz. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować?

ręcznik plażowy pomarańczowy

Czym jest ręcznik hammam?

Ręczniki hammam zwane są także Peshtemal lub Fouta. Wytwarza się je w Północnej Afryce oraz w Turcji i dalej w Azji w rodzinnych warsztatach tkackich na niewielką skalę. Hammam to także określenie tradycyjnej łaźni tureckiej. To właśnie stąd wywodzi się nazwa ręczników - łatwo także określić ich pierwotne przeznaczenie. Mówiąc najprościej, ręczniki hammam to kawałek tkaniny utkanej na krosnach z mieszanki kolorowych nitek. Na koniec z białych nitek wykonuje się frędzelki.

Różnica pomiędzy ręcznikami bierze się z tradycji krajów, w których są wykonywane. W Turcji tkaniny wykorzystuje się w łaźniach hammam, więc ręczniki są cieńsze i nieco mniejsze. Będą także delikatniejsze w dotyku. To właśnie ręczniki Peshtemal. Z kolei w Tunezji kobiety wykorzystują tkaniny w domach, np. do przykrycia się lub jako obrusy. Są one grubsze i dostępne w większych rozmiarach. Nazywamy je Fouta.

ręcznik sauna szary hammam

Po czym można poznać prawdziwy hammam?

Prawdziwy hammam ma widoczny ścieg. Jest on także bardzo giętki, świetnie wchłania wilgoć, a jednocześnie bardzo szybko schnie. Ręcznik doskonale sprawdzi się do sauny, gdyż nie prześwituje. Zarówno proces wytwarzania nitki, jak i samego ręcznika, jest czasochłonny, a przez to staranny.

Zalety ręczników hammam

Te ręczniki plażowe i do sauny charakteryzują się nie tylko estetycznym wyglądem, ale także ciekawymi wzorami, szerokim wyborem rozmiarów czy gramatury. Polecane są dla najbardziej wymagających klientów. Do ich atutów można zaliczyć:

  • niewielką wagę - ręczniki są bardzo lekkie i zajmują mało miejsca,
  • uniwersalność - sprawdzą się na plażę, do sauny, na wyjazd, jako koc, okrycie dla dziecka,
  • szybkie schnięcie - bardzo dobrze pochłaniają wilgoć i szybko schną.

Ręcznik Hammam

Jak dbać o ręczniki hammam?

Ręczniki hammam pierzemy w temperaturze do 40 stopni. Nie stosujemy żadnych wybielaczy, koncentratów. Do prania używamy zwykły proszek lub płyn do prania. W żadnym razie nie można także prasować ręczników. Żelazko sprawia, że ścieg i nitka tracą swoje właściwości. Gdy prasujemy ręcznik hammam, niszczymy układ i szczelność tego ściegu.

Ręczniki saunowe i na plażę HomeHood

Pełną ofertę naszych ręczników znajdą państwo w kategorii ręczniki

 

 

  • Sklep zamkniętyStock sale darmowa wysyłka autorstwa Justyna