• Jak wybrać meble ogrodowe?

Jak wybrać meble ogrodowe? 

6 sprawdzonych porad

Wybierając meble ogrodowe, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka czynników. Oczywiście cena odgrywa istotną rolę, jednak nie powinna być decydującym kryterium, gdyż niska cena często idzie w parze z kiepską jakością. A zakup mebli ogrodowych to inwestycja na lata, warto wydać trochę więcej, ale cieszyć się meblami dłużej. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy właścicielami dużej posiadłości, czy mamy jedynie mały przydomowy ogródek lub taras. Zasady doboru mebli ogrodowych będą podobne w każdym z tych przypadków.

Krzeslo-metalowe-VILAGE_[1243]_480.jpg

Cena mebli ogrodowych

Zanim wybierzemy się na zakupy lub skorzystamy ze sklepów internetowych z meblami metalowymi, warto określić budżet, jaki możemy przeznaczyć na stoły, altany czy krzesła ogrodowe. Okresem, w którym możemy kupić taniej ogrodowe meble, jest czas przed rozpoczęciem sezonu lub tuż po sezonie, gdy rozpoczynają się wyprzedaże. Na znalezienie idealnych mebli warto poświęcić trochę czasu. Internet jest dobrym miejscem, jeśli chcemy kupić unikaty i to w promocyjnych cenach.

 

Miejsce, w którym ustawimy meble ogrodowe

Na samym wstępie warto zastanowić się także nad tym, gdzie chcemy ustawić meble ogrodowe. To, czy będą stać na trawie, czy kamiennych płytach ma ogromne znaczenie - podobnie, jak to, czy ustawimy je pod gołym niebem, czy pod zadaszeniem. Należy również określić, jaką przestrzeń mogą zajmować meble metalowe - na niewielkim tarasie raczej nie sprawdzi się sporych rozmiarów stół.

Pergola-metalowa-biala-BERTONI-Aluro_[3501]_480(1).jpg
Funkcja mebli ogrodowych

Meble ogrodowe mogą pełnić rozmaite funkcje. Pergole i altany stanowią piękną dekorację, która obrośnięta pnączem ochroni nas przed słońcem w gorące dni. Przy wyborze samych mebli można zdecydować się na takie, które sprawdzą się podczas grillowania ze sporą grupką znajomych lub takie, które będą przeznaczone głównie do relaksu domowników. W zależności od tego, do czego będą służyć meble, wybieramy te odpowiednie. Warto zastanowić się nad  umieszczeniem w ogrodziie lub na tarasie wieszaka czy szafki, gdzie goście będą mogli pozostawić swoje rzeczy i okrycia. 

Szafka-na-wino-z-metalu-biala-BERTONI-Aluro_[3502]_480.jpg

Pomocnik ogrodowy sprawdzi się świetnie podczas przyjęć. Można w nim przechowywać serwetki, otwieracz oraz szklanki.

 

Jaki kształt mebli ogrodowych wybrać?

Podczas doboru mebli do ogrodu liczy się kolor i kształt. Jeśli ogród zbudowany jest z delikatnych załamań lub łuków, idealne będą okrągłe ogrodowe meble o stonowanych barwach. W przypadku, gdy ogród jest drapieżny i wyróżnia się ostrymi kształtami i kolorami, warto wybrać jaskrawe, a zarazem kanciaste meble ogrodowe.

 

Styl mebli do ogrodu

Kolejnym istotnym kryterium jest stylistyka. Ogród powinien tworzyć spójną całość, dlatego, jeśli decydujemy się na zabytkowe krzesła, nie stawiajmy ich w nowoczesnym ogrodzie, gdzie króluje metal i szkło. Jeśli nie wiemy, jak odpowiednio dopasować meble, warto kierować się prostotą.

Krzeslo-metalowe-FIESTA-Aluro_[2511]_480.jpg

 

Meble ogrodowe z matalu czy drewniane?

Ostatnim czynnikiem decydującym o tym, jakie meble ogrodowe wybrać, jest materiał. Najbardziej tradycynym jest oczywiście drewno. Jeśli odpowiednio zabezpieczymy drewniane meble do ogrodu, posłużą one przez wiele sezonów. Ogrody w stylu nowoczesnym znakomicie będą wyglądać, jeśli ustawimy w nich meble metalowe lub szklane. W ogrodach romantycznych lub prowansalskich najlepiej sprawdzą się piękne meble metalowe z giętych prętów metalowych. Dla lepszego efektu często tego typu meble są dodatkowow postarzane. 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny