• Kategorie
  • Szukaj
  • Retro

Styl retro - wnętrza retro

Meble i dodatki w stylu retro czyli ukłon w stronę klasycznego designu minionych dekad, najlepsze projekty lat drugiej połowy dwudziestego wieku, w nowoczesnym wydaniu. Takie właśnie meble retro mogą Państwo znaleźć w sklepie internetowym HomeHood. Wnętrza coraz większej liczby współczesnych mieszkań urządzane są w stylu vintage, na tapicerce mebli pojawiają się geometryczne wzory, nie boimy się też barwnych dodatków, na salony wraca wielobarwne szkło użytkowe. Meble i przedmioty codziennego użytku nawiązujące do ikon designu drugiej połowy XX wieku pojawiają się w nowych kolekcjach uznanych marek, jak HKliving, Be Pure czy It's About RoMi.

Meble w stylu vintage

Meble w stylu vintage to przede wszystkim kolekcje holenderskiej marki HKliving, gdzie większość większość mebli jest inspirowana klasykami z minionej epoki. Z pomocą marki HKliving możemy urządzić salon w stylu vintage od a do z. Znajdziemy tu zarówno kanapy, krzesła, komody czy szafki RTV, ale też dekoracje i zastawę stołową. Porcelana w żywych, odważnych kolorach, to niemal znak rozpoznawczy marki.

Lampy w stylu retro

Lampy w starym stylu znajdziesz w kolekcjach marek HK Living, Be Pure czy It's About RoMi. Szczególnie warte uwagi są stylizowane lampy Brighton, które sprawdzą się nie tylko we wnętrzach retro ale też w aranżacji wnętrz w stylu industrialnym. Z kolei miłośników przedmiotów z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych na pewno zainteresuje szklana lampa Pottery, już na pierwszy rzut oka kojarząca się z najlepszymi przykładami wzornictwa dekad mid century. Pamiętajmy też, że styl retro nie boi się tworzyw sztucznych, wysokiej jakości plastiku, druga połowa XX wieku to złota epoka tworzyw, także we wnętrzach. Nie możemy o tym zapominać aranżując nasze codzienne życie w stylu retro.