• Kategorie
  • Szukaj
  • Lampy stojące podłogowe

Lampy podłogowe

Lampy stojące to świetne dopełnienie dla lamp sufitowych, które często nie wystarczają, by skutecznie rozjaśnić całość pomieszczeń. Z pomocą oświetlenia bocznego można doświetlić ciemniejszy kąt czy miejsce do czytania. Lampa stojąca może też być wspaniałą dekoracją wnętrza. A dzięki wymiennym abażurom, lampa może zmieniać się razem z porami roku, czy naszym nastojem.

Lampy stojące

Lampa stojąca, czy to podłogowa czy stołowa lub biurkowa to ruchome źródło światła, lampy podłogowe możemy w zasadzie dowolnie przestawiać. Oświetlenie tego typu możemy łatwo modyfikować, bez potrzeby przeróbek instalacji elektrycznej w ścianach czy sufitach naszego domu, jak w przypadku lamp wiszących. Dodatkowe oświetlenie, będące uzupełnieniem głównego, jakim zwykle są wiszące lampy sufitowe, często też pełni funkcje dekoracyjną. Przykładem lampy stojącej, w której projekcie króluje design jest Girrafe in Love włoskiej marki Qeeboo. Odważnie zastosowane tworzywo sztuczne w połączeniu z pałacowym żyrandolem, sprawia, że lampy Qeeboo to nie tylko dodatkowe źródło światła, ale też ikony designu. Ale lampy podłogowe to nie tylko design, to przede wszystkim źródła światła które powinna też cechować funkcjonalność.

Lampa stojąca Amsterdam

Przykładem uniwersalnej lampy podłogowej mogą być nowoczesne lampy stojące - Amsterdam, marki It's About RoMi. Amsterdam to lampa podłogowa o nienachalnym designie, a możliwość wyboru ośmiu kolorów abażura sprawia, że możemy lampę dostosować do prawie każdego wnętrza! Jednocześnie Amsterdam to lampy stojące do salonu, które możemy regulować aż w czterech punktach, dzięki czemu mogą być idealnie ustawionym źródłem światła zarówno do pracy czy czytania, jak dyskretnym światłem bocznym, pomocnym do stworzenia przytulnej atmosfery.

Lampa podłogowa reflektor

Lampy podłogowe mogą przybierać rózne formy, miłosnicy klimatów retro i loft na pewno docenią designerskie lampy stojące marki Belldeco stylizowane na stare reflektory, czy to używane na planie filmowym, czy fabryce. Eleganckie lampy podłogowe od Belldeco można wyposażyć w nowoczesne żarówki LED dające przyjemne ciepłe światło. Tego typu oświetlenie wspaniale sprawdzi się jako boczne, dekoracyjne źródło światła w stylu industrialnym. Zobacz lampę reflektor Loft oraz lampę reflektor Vintage 2.

Jak wybrać lampę podłogową?

Przy wyborze lamp podłogowych musimy pamiętać o kilku aspektach. Zaczynając od tego czy dana lampa się nam podoba, czy pasuje do wystroju naszego mieszkania oraz czy jej cena mieści się w naszym budżecie. Poza tym musimy wziąć też pod uwagę czy wybrana lampa zmieści się w przewidzianym dla niej miejscu oraz czy będziemy mogli ją łatwo i bezpiecznie podłączyć do gniazdka. Wybierając lampę stojącą warto też zwrócić uwagę na to jakie mocowania żarówek przewidział producent. Czy jest to najpopularniejsze e27 czy może mniejszy gwint e14? W przypadku obu obu powyższych mocowań nie będziemy mieli problemu z zakupem żarówek, wyposażonych w diody led.
Na strumień światła wpływa w pierwszej kolejności wybór źródła światła. Sprawdźmy o jakiej maksymalnej mocy żarówka może być zamontowana w wybranej lampie. Obecnie będzie mieli do czynienia głównie z lampami led. Nowoczesna żarówka, czy też w zasadzie lampa led może dawać bardzo duży strumień światła, ale nasza lampa podłogowa to nie musi być stadionowy jupiter. Delikatne światło na pewno pozwolą nam uzyskać nowoczesne diody led stosowane we współczesnych żarówkach, współpracujące ze ściemniaczem, który daje możliwość przyciemniania światła.

Gdzie kupić lampę podłogową?

Wybierając lampy podłogowe w sklepie online, zwróć uwagę czy dołączony jest do niej abażur. Obecnie wielu producentów, aby zwiększyć możliwości aranżacji oświetlenia przez klienta, sprzedaje oddzielnie abażury. Dzięki takiej polityce ta sama lampa podłogowa może mieć zupełnie inne oblicze, tylko dzięki innemu abażurowi. Zmienne abażury mogą wpływać też na ilość dawanego przez lampę światła. Zmień klosz aby cieszyć się "nową" lampą. Duży wybór lamp stojących może oszałamiać, ale nie trać głowy. Wybierz lampę starannie, analizując wszystkie wskazane wyżej parametry, w końcu lampa stojąca to nie tylko dekoracja, pełni ważną funkcję jako źródło światła.

  • Sklep zamkniętyStock sale darmowa wysyłka autorstwa Justyna