• Kategorie
  • Parametry
  • Donice i osłonki

Doniczki ceramiczne

Doniczki stanowią niezwykle przydatne dekoracje. Odpowiednio dobrane osłonki sprawiają, że nasze ulubione rośliny są odpowiednio wyeksponowane. Doniczki z różnych materiałów często stanowią jeden z ważnych elementów kolorystycznych stylizacji. Prezentujemy formy proste i eleganckie, jak i bardziej artystyczne rozwiązania. Doniczki w różnych rozmiarach z betonu, ceramiki, metalu i kamionki. Więcej na temat wyboru właściwej donicy mogą Państwo przeczytać w artykule "Doniczki ceramiczne" na naszym blogu.

Donice cementowe

Duże cementowe donice sprawdzą się świetnie w ogrodzie lub na tarasie. Doniczki cementowe lub betonowe są odporne na warunki atmosferyczne, przyjazne dla roślin i bardzo dobrze się prezentują wśród naturalnej zieleni.

Doniczki aluminiowe

Doniczki aluminiowe to hit nadchodzącej wiosny. Metalowe masywne donice wykonane w wysokogatunkowego aluminium w pięknym czekoladowym brązie z metalowymi przebłyskami, to niezwykłe podejście do aranżacji roślin w domu. Donice oferowane przez HomeHood wykonane są w różnych kształtach i rozmiarach, od małych okrągłych doniczek o średnicy 20 cm po duże donice prostokątne o długości boku nawet 65 cm!

Osłonki na doniczki

image

Większość asortymentu HomeHood.eu to osłonki na doniczki, a nie same doniczki. Wybór ten podyktowany jest znacznie większymi możliwościami aranżacyjnymi jaki dają wymyślne osłonki na doniczki oraz łatwość ich zmiany, gdy tylko mamy ochotę na wprowadzenie zmian w aranżacji naszego domu czy mieszkania. Ceramiczne osłony na doniczki znacznie poszerzają możliwości aranżacji roślin w domu.

Osłonka czy doniczka?

Osłonka od doniczki różni się głównie brakiem otworu w dnie. Doniczka powinna go mieć, aby odprowadzać nadmiar wody, osłonka jest natomiast szczelna. Doniczki musimy ustawiać na podstawkach, aby nie zalać podłogi czy półki, lub właśnie w osłonkach. Przewagą stosowania osłonek, czy to ceramicznych czy metalowych jest fakt, że jeżeli chcemy zmienić wystrój pomieszczenia, tarasu, czy ogrodu, nie musimy przesadzać roślin, wystarczy wymienić osłonki. Piękne osłonki ceramiczne świetnie sprawdzą się w aranżacjach klasycznych, romantycznych czy boho.

Osłonki metalowe są idealne na przykład na zioła na kuchennym parapecie w stylu prowansalskim. Osłonka na doniczkę, to bardzo prosty sposób na szybką zmianę w aranżacji, bez narażania rośliny na niepotrzebne przesadzanie, a naszego mieszkania na bałagan z tym związany. Metalowe osłonki na doniczki mogą być całkiem proste, ale mogę też być bardzo wyszukane. Przykładem niecodziennego podejścia do osłonek na doniczki są osłonki aluminiowe, np. z serii HERMES. Przykładem klasycznych osłonek metalowych mogą być osłonki z serii GARDEN.

Ceramiczne osłonki na doniczki

Ceramiczne osłonki na doniczki to obecnej najczęściej wybierany rodzaj osłonek. Wykonane z ceramiki osłonki przybierają najróżniejsze kolory, kształty, wykończone są często w bardzo ciekawy sposób. Osłonki ceramiczne są też coraz częściej stosowane jako doniczki. Jeżeli zdecydujemy się zasadzić roślinę bezpośrednio w osłonce, która nie posiada otworów w dnie, musimy koniecznie pamiętać o zapewnieniu dobrego drenażu. Drenaż przy sadzeniu roślin bezpośrednio w doniczkach ceramicznych, bez otworu jest bardzo ważny, ponieważ woda nie może z takiej doniczki odpłynąć. Jako drenaż może służyć warstwa drobnych kamyków wysypana na dnie osłonki. Należy odpowiednie dobierać rośliny, raczej lubiące wilgotne podłoże. 

Osłonki na doniczki, podzielone pod kątem materiału z jakiego zostały wykonane, znajdą Państwo w kategoriach wymienionych poniżej:

Osłonki ceramiczneOsłonki metalowe - Osłonki cementowe

  • Instagram

W HomeHood wierzymy, że najważniejsze jest bliskie otoczenie człowieka. Dom i jego okolica to ogromny wycinek naszej codzienności. Właśnie dlatego stworzyliśmy miejsce w którym zgromadziliśmy niesamowite dodatki dla domu. Poprzez wyjątkowe przedmioty sprawiamy, że pomieszczenia stają się nietuzinkowe. Wyjątkowy wystrój wnętrz to nasza pasja, zapraszamy do obserwowania naszego profilu na Instagramie home_hood.