• Kategorie
  • Szukaj
  • Dekory ścienne

Dekor ścienny

Dekor ścienny to coraz popularniejszy element dekoracyjny stosowany w polskich domach i mieszkaniach. Dekory wykonane mogą być z różnych materiałów, od naturalnych, takich jak drewno czy kamień, czy trzcina, przez metal, aż do syntetycznych żywic. Dekory ścienne oferowane w HomeHood nawiązują do różnych stylów panujących we wnętrzach. Znajdą u nas Państwo dekory nawiązujące do przyrody, orientu, klimatów bliskowschodnich, a także dekory klasyczne, nawiązujące do antyku. Nasze dekory ścienne są idealne do salonu, jadalni czy sypialni, ale z powodzeniem mogą też posłużyć do urządzenia biura, pokoju hotelowego czy restauracji. 

Dekor ścienny metalowy

Dekor ścienny metalowy może być wyjątkową ozdobą ściany. Dekory tego typu sprawdzają się w wielu różnych aranżacjach, zarówno minimalistycznych (np.  dekor Bossini z młotkowanego metalu) jak i rozbudowanych aranżacjach eklektycznych (np. półka Antique)  Odpowiednio dobrany metalowy dekor ścienny może być ozdobą wnętrza loftowego, ale i urządzonego w stylu orientalnym czy romantycznym. 

Dekor ścienny drewniany

Dekor ścienny drewnianym, na przykład, drewniany panel ścienny ARTO marki Aluro, ociepla wystój wnętrza, surowość betonu zastępuję miękkością drewna. Dekory drewniane oferowane w sklepie internetowym HomeHood to ręczna praca rzemieślników, dzięki temu są unikalne, a przy tym dopracowane w każdym szczególe.  Dekoracje ścienne mogą być zarówno lekkie i ażurowe, jak lampy z kolekcji Kalimantan, czy metalowe listki miłorzębu japońskiego marki Be Pure. Dekory mogą też być pokaźnych rozmiarów i swoją wagą, niejako definiować pomieszczenie, jak na przykład panel ścienny Hermes wykonany z drewna i aluminium.  
Dekor na ścianę

Dekory na ścianę to nie tylko metalowe płyty na ścianę, czy panele drewniane. Przykładem dekoracyjnego panelu ściennego może być też Lustro - obraz szklany Vinatage 3 marki Belldeco. Różnego typu dekory ścienne mogą być wykonane też z kamienia, lub żywicy epoksydowej i marmurowego proszku, w efekcie świetnie imitując kamień. Należy przy tym zaznaczyć, że piszemy cały czas o dekorach wieszanych na ścianie w salonie, gabinecie czy lobby. Nie uwzględniamy dekorów łazienkowych - czyli płytek wykonanych z ceramiki, czy listew dekoracyjnych produkowanych przeważnie z spienionego polistyrenu. Mnogość materiałów i rozwiązań jest na prawdę duża. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami w tej kategorii.