• Kategorie
  • Szukaj
  • Meble i dodatki Boho

Styl boho we wnętrzach

Fantazyjny, kolorowy, oryginalny, przytulny - tak w skrócie można opisać styl boho, który nieprzerwanie króluje we wnętrzach miłośników leniwego wypoczynku. Boho styl stosunkowo łatwo wprowadzić do domowych przestrzeni. Można powiedzieć, że przypomina patchwork. To mieszanka designu z lat 60. ubiegłego wieku i hipisowskiej wolności. Do tego elementy ekologiczne, etniczne, motywy ludowe, stylowa nonszalancja paryskiej bohemy. Niezobowiązujący charakter stylu boho sprawia, że ma on wielu zwolenników.  

Cechy stylu boho

Styl boho to przeciwieństwo stonowanych, minimalistycznych wnętrz. Na pierwszy rzut oka można przypuszczać, że we wnętrzach w stylu boho nic do siebie nie pasuje. Jeśli jednak spojrzymy ponownie, zauważymy, że istnieją konkretne relacje pomiędzy przedmiotami, wzorami i kolorami. Styl boho to artyzm w najlepszym wydaniu. Stawiamy na wyrafinowany miszmasz, mocne kolory, festiwal wzoru. Czerpiemy z różnych stylistyk: folkowych, kwiatowych, etnicznych, psychodelicznych czy geometrycznych.  

Dodatki w stylu boho

Istotną rolę w przestrzeniach pełnią dodatki w stylu boho. Bardzo często mają one sentymentalny charakter. Dobrym wyborem będą ceramiczne naczynia, ramki na zdjęcia, lustra w biżuteryjnych ramach. Nie zapominamy o akcentach, które nadają wnętrzu przytulności. Idealnie sprawdzą się miękkie, kolorowe poduszki, koce, dywany. Dodatkowo warto zawiesić na ścianach gobeliny, makatki, grafiki czy obrazy.

  • Sklep zamkniętyStock sale darmowa wysyłka autorstwa Justyna