• Kategorie
  • Szukaj
  • Osłonki cementowe

Cementowe osłonki na doniczki

Cementowe Osłonki na doniczki to świetny wybór na taras, balkon czy do ogrodu. Trwałe i piękne osłonki, często celowo postarzane sprawią, że rośliny będą wyglądać jeszcze lepiej, a ogród lub taras zyskają oryginalny charakter. Osłonki wykonane z cementu i podobnych materiałów sprawdzą się też w aranżacjach wnętrz, zwłaszcza w stylu wabi-sabi czy eklektycznym. 

Doniczki cementowe

Cementowe doniczki i osłonki na doniczki to dobry wybór zwłaszcza na balkon, taras lub do ogrodu. Donice i osłonki wykonane z cementu i betonu są odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu świetnie sprawdzą się zarówno do uprawy roślin we wnętrzach jak i w ogrodzie. Beton i cement to surowce bardzo trwałe, w związku z tym doniczka lub osłonka wykonane z tych materiałów będą nas cieszyć przez lata. Obecnie donice betonowe często są wzmacniane włóknem szklanym. Szkielet z włókna otoczony betonem sprawia, że konstrukcja jest bardzo wytrzymała, przy jednoczesnej redukcji masy donicy.

Jak wybrać donicę lub osłonkę z cementu?

Podstawowym kryterium wyboru jest dopasowanie donicy lub osłonki do aranżacji naszego wnętrza, balkonu lub ogrodu. Kolejną ważna decyzją jest wybór między donicą, a osłonką. Ta pierwsza będzie miała otwór w dnie, musimy o tym pamiętać przygotowując aranżację roślin, donice trzeba będzie ustawić na podstawkach. Inaczej jest w przypadku osłonek, które są pozbawione otworu, więc mogą stać w dowolnym miejscu, musimy jednak pamiętać o zapewnieniu odpowiednich warunków wzrostu roślin, zwłaszcza o drenażu.

Nie tylko betonowe donice

W sklepie internetowym HomeHood znajdą Państwo kolekcje donic cementowych czołowych polskich marek takich jak Aluro i Belldeco, ale też osłonki i doniczki wykonane z innych materiałów:

Osłonki metalowe - Osłonki ceramiczne - Osłonki cementowe - Osłonki drewniane

 

  • Sklep zamkniętyStock sale darmowa wysyłka autorstwa Justyna