• Kategorie
  • Szukaj
  • Komody loft / metalowe

Komoda loft

Meble w stylu loft to obecnie najczęściej poszukiwana kategoria mebli. Wśród mebli loftowych największą popularnością cieszą się komody industrialne.  Komody loftowe to najczęściej metalowe szafki w kolorze czarnym, wyposażone w szuflady lub półki ukryte za drzwiczkami. Niektóre komody w stylu loft stanowią połączenie metalowej konstrukcji oraz, często, starego drewna na frontach szuflad czy drzwiczek. Niewidoczne wnętrze szafki bywa wykonane z wysokiej jakości płyty meblowej. Drewniane elementy komód często wykonywane są drewna mango, ze względu na jego trwałości i odporność na wilgoć. Takie połączenie drewna i metalu czyni komodę w stylu industrialnym wyjątkową ozdobą wnętrza. Bywa też, że komoda loft wykonana jest ze starego drewna w recyclingu starych łodzi, bądź budowli. Takie meble, mimo, że nowe, posiadają już długą historię, nie tylko jako szafka na ubrania czy zastawę stołową.

Komody w stylu loft z szufladami

Komoda w stylu loft industrial to nie tylko mebel budujący charakter wnętrza. Metalowa szafka może zdobić postindustrialny loft, może być industrialnym dodatkiem w nowym mieszkaniu, urządzanym w stylu loftowym. Komoda to też, a może przede wszystkim, mebel praktyczny. Wśród komód loftowych, możemy wyróżnić zarówno komody w których możemy przechowywać przedmioty niewidoczne z zewnątrz, ale częste są też witryny, z przeszklonymi drzwiczkami. Zdarzają się też połączenia, na górze 2 półki za drzwiczkami z szybą, niżej 2 szuflady z metalowymi lub drewnianymi frontami.

Metalowa komoda industrialna vintage

Metalowa komoda w stylu loft to mebel o specyficznym, industrialnym charakterze. Nowe meble loftowe są często celowo postarzane, poprzez liczne rysy zadrapania czy odpryski farby. Do budowy komód loftowych bywają też wykorzystywane materiały z odzysku, jak stare, wysezonowane drewno, chociaż zdarzają się też szafki wpadające w glamour. Takie zabiegi sprawiają, że nawet nowa komoda z szufladami może wyglądać jak mebel wyciągnięty ze starej fabryki, prosto do naszego salonu czy sypialni. Industrialny look mebli z stylu vintage może być świetnym dopełnienie aranżacji wnętrz nie tylko w stylu loftowym, ale też wabi sabi, gdzie wady czy niedoskonałości przedmiotów i mebli, stanowią o ich pięknie i wartości.

Komody industrialne to funkcjonalne meble

Metalowe czy metalowo-drewniane komody w stylu loft-industrial to nie tylko pojemne szafki do przechowywania, ale tez ważna ozdoba salonu. Komoda ustawiona w centralnej części salonu, jako szafka pod RTV, będzie przyciągała zarówno wzrok domowników jak i gości. Musimy zadbać, aby był to mebel nieprzeciętnej urody, a przy tym funkcjonalny.

Komody loft - sklep internetowy

W sklepie internetowym HomeHood znajdą Państwo wszystkie powyższe rodzaje komód metalowych oraz metalowo - drewnianych w stylu loft, glam-loft, czy soft-loft. Czarne komody metalowe to przede wszystkim wspaniała seria Loft od Belldeco oraz przeszklone komody Denza od Dutchbone. Miłośników bieli i jasnych tonacji powinny zainteresować szafki z serii Lamali marki Aluro. Z kolei meble z serii Nelson od HomeHood oraz kolekcja Gin od Dutchbone to meble o konstrukcji metalowej, połączonej z drewnem. Drewno, zwłaszcza stare lub postarzane, połączone z malowanym proszkowo żelazem, ma wyjątkowe zastosowanie dekoracyjne w aranżowaniu przestrzeni w stylu loft. Dzięki połączeniu starych materiałów i tradycyjnych technik z nowoczesnymi technologiami komody industrialne to meble nie tylko dla miłośników stylu, ale i dla tych z Państwa, którzy przede wszystkim cenią cenią funkcjonalność. Komoda loft od HomeHood świetnie podkreśli industrialne wnętrza.

Industrialne komody w restauracji lub biurze

Metalowe lub metalowo-drewniane komody, kredensy i witryny to niekoniecznie domena przestrzeni prywatnych, jak dom czy mieszkanie. Komodę tego typu możemy śmiało postawić w biurze zaaranżowanym w przestrzeni poprzemysłowej - w starej fabryce zamienionej na open-space. Styl industrialny jest też źródłem inspiracji przy urządzaniu barów czy restauracji. Nasze meble świetnie sprawdzą się w tego typu przestrzeniach. Duża przeszklona komoda, czy witryna to idealne miejsce na ekspozycję atrakcyjnego towaru, a przy tym dekoracja sama w sobie.

  • Sklep zamkniętyStock sale darmowa wysyłka autorstwa Justyna