• Dodatki do ogrodu - magiczny ogród

Każdy właściciel ogrodu powinien wiedzieć, jak go urządzić, aby był estetyczny i funkcjonalny. Jeśli należymy do grona osób, które uwielbiają spędzać letnie wieczory w ogrodzie, warto zadbać przede wszystkim o odpowiednie oświetlenie. Do wyboru są różnorodne lampiony ogrodowe. Te przenośne sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy nie mamy zamontowanego oświetlenia elektrycznego. Do popularnych dekoracji ogrodowych należą także donice, gazony, kwietniki czy najważniejsze - meble ogrodowe.

szklany lampion ogrodowy

Lampiony do ogrodu

Lampiony ogrodowe muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, by były odporne na działanie czynników atmosferycznych. Sporym zainteresowaniem cieszą się lampiony szklane XXL, lampiony metalowe. Część latarenek może zdobić na stałe balkon, ogród czy taras. Niektóre trzeba będzie odpowiednio zabezpieczyć. Co istotne, lampiony dekoracyjne są wytrzymałym dodatkiem, ale przede wszystkim atrakcyjnym wizualnie. Dzięki nim można zagospodarować ogród i stworzyć przyjemną atmosferę.

Odpowiednie oświetlenie

Oświetlenie ogrodu jest ogromną częścią jego dekoracji oraz ogólnego wyglądu posesji. Lampiony i latarnie, które oświetlają ciepłym blaskiem patio, taras, werandę, są efektowną i funkcjonalną ozdobą. Co więcej, będą wspaniałą dekoracją zarówno za dnia, jak i po zmroku. Lampiony ogrodowe są świetnym wyborem, jeśli zależy nam na dodatkowym źródle światła podczas spotkań ze znajomymi na świeżym powietrzu.

donice ogrodowe

Donice ogrodowe

By stworzyć magiczny ogród, warto zainwestować także w donice. Najbardziej popularne są donice ceramiczne, ale można także postawić na mniej oczywiste rozwiązania, wybierając donice cementowe, metalowe, które wyróżniają się wysoką trwałością. Już same w sobie stanowią efektowny dodatek, a jeśli jeszcze posadzimy w nich kwiaty czy inne rośliny, stworzymy oryginalny i przepiękny ogród.

meble ogrodowe fiesta

Meble do ogrodu

Same dodatki do ogrodu są niezwykle ważne, jednak nie możemy zapominać o podstawie, czyli meblach ogrodowych. Powinny być one funkcjonalne, wygodne, wytrzymałe, a zarazem estetyczne. Odpowiednią bazą będą metalowe krzesła, pasujący do nich stolik metalowy, lecz bardzo dobrze sprawdzi się także ławka. Coraz więcej osób tworzy w swoich ogrodach funkcjonalne przestrzenie. To właśnie z myślą o użytkownikach, którzy chcą odpowiednio wyposażyć swoje ogrody, powstały ciekawe szafki metalowe, regały, szafki stojące czy wiszące. Bardzo dobrym wyborem będzie także altana. Wśród mebli ogrodowych może znalźć się również barek czy sofa dzięki czemu nasz ogród zmieni się w prawdziwą strefę relaksu. 

duży lampion szklany ogrodowy

Wiadome jest, że to detale świadczą o całości. By dopełnić ogrodową aranżację, możemy wybrać orientalne rzeźby, szklane wazony, oryginalne patery, figurki czy szklarenki. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia.