• Kategorie
  • Szukaj
  • Meble i dodatki Art Deco

Meble i dodatki w stylu art deco 

W stylu art deco bardzo ważna jest kolorystyka wnętrza. W pomieszczeniach dominują mocne, nasycone barwy, które jednocześnie nie mogą być krzykliwe. Nierzadko pojawiają się także elementy w kolorze złota, z połyskiem. Widzimy je na ramach luster, fragmentach mebli czy różnorodnych stylowych dekoracji. Wśród typowych kolorów dla stylu art deco jest także czerń, która idealnie współgra ze wspomnianym złotem. To eleganckie połączenie, które nadaje wnętrzom namiastkę luksusu. 

 

Styl art decoto przede wszystkim geometryczne wzory, które pojawiają się na obiciach mebli, podłogach, ścianach, a także na dekoracjach. Pożądane są wszelkie dodatki w ornamenty na bazie trójkątów, kwadratów, rombów, półkoli. Układają się w niebanalny deseń. Możemy postawić na narzuty, zasłony, poduszki. Trzymamy się spójnej kolorystyki, która pozwoli na stworzenie oryginalnej przestrzeni.

 

Meble w stylu art deco

Art deco to idealny styl dla osób, które cenią sobie stonowaną kolorystykę. To dlatego warto wybierać meble utrzymane w odcieniach bieli, szarości, beżu, brązie lub czerni. Do takiego wnętrza idealnie pasują meble wypoczynkowe obite jasną skórą lub gładką tkaniną. Klasycznymi meblami art deco będą te łączące wspomniane kolory z metalowymi elementami w kolorze złota. Świetnie też będą pasować szafki czy komody o geometrycznych wzorach na frontach.

  • Sklep zamkniętyStock sale darmowa wysyłka autorstwa Justyna