• Kategorie
  • Szukaj
  • Wazony ozdobne

Wazony ozdobne

Wazon ozdobnyWazony szklane, ceramiczne czy metalowe stanowią "kropkę nad i" w aranżacji pomieszczenia. Warto pamiętać, że ich fenomen polega nie tylko na bajecznym pięknie, różnorodności materiałów i kolorów. W zależności od potrzeb, nastroju czy pory roku łatwo jest zmienić stylizację przez zmianę tych dodatków. Dodatkowo, wazony to niezwykle przydane akcesoria, które będą czekały w gotowości na wiązankę urodzinowych kwiatów czy wiosenną gałązkę forsycji. A na kwiaty, którymi możemy cieszyć się dłużej polecamy piękne osłonki na doniczki.

W HomeHood  posiadamy w ofercie ozdobne wazony ze szkła, ceramiki i metalu. Od małych kilkunasto-centymetrowych flakonów na kwiaty po duże, a nawet ogromne wazony podłogowe, na duże bukiety lub inne odważne aranżacje. Na przykład ozdobny wazon HERMES XL ma aż 54 cm wysokości. 

Wazony metalowe

Wazony metalowe mogą być wykonany z różnego metali oraz wykończone w różny sposób. Metalowe wazony mogą być zarówno wykończone w stylu glamour – na wysoki połysk, jak i zupełnie matowo. Metalowy wazon na kwiaty może jaśnieć blaskiem srebrzystego chromu, ale może też pochłaniać prawie całe światło w czarnym lub innym ciemnym wykończeniu. Bardzo popularnym metalem do wytwarzania wazonów jest aluminium. Jest to metal bardzo plastyczny, odporny na korozję a przy tym lżejszy niż na przykład stal. Wazony metalowe mogą mieć bardzo zróżnicowane kształty i rozmiary, od małych kilkunastocentymetrowych wazoników, po duże wazony podłogowe. Na przykład  Podłogowy wazon metalowy Belldeco ma aż 148 cm wysokości!

Wazony szklane

Wazon szklanyWazony szklane to bardzo popularna forma wazonów, ze względu na walory dekoracyjne szkła oraz jego praktyczność. Szkło to materiał bardzo plastyczny w czasie obróbki, dzięki czemu szklane wazony mogę przybierać przeróżne, nawet bardzo fantazyjne kształty. Szkło daje też duże możliwości końcowego wykończenia, może być barwione w prawie dowolny sposób, jego powierzchnia może być błyszcząca lub matowa, gładka lub chropowata. Wszystkie te cechy powodują, że szklane wazony cieszą się od lat zasłużoną popularnością. 

Wazon na kwiaty

Wazon na kwiaty to świetny pomysł na prezent, sprawdzi się zarówno na urodziny czy imieniny, a szczególnie jako prezent na nowe mieszkanie. Wazon, w komplecie z bukietem kwiatów na pewno będzie mile widzianym podarunkiem. Wybierając wazon na prezent, poświęćmy chwilę na zastanowienie się czy dany wazon będzie odpowiadał obdarowanej osobie, czy jest w jej guście, czy pasuje do wystroju mieszkania? Jeżeli dokonamy dobrego wyboru, możemy sprawić bliskiej osobie dużą radość. 

Wazony, dostępne w sklepie HomHood.eu, podzielone na poszczególne kategorie znają Państwo na poniższych podstronach: 

Wazony Szklane - Wazony Ceramiczne - Wazony Metalowe