• Kategorie
  • Szukaj
  • Lampy sufitowe / wiszące

Lampy wiszące i żyrandole  

Lampy wiszące i żyrandole to często główne źródło sztucznego światła w naszym domu. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór wyjątkowego oświetlenia sufitowego. Lampy wiszące do salonu nadadzą, po zmroku, odpowiedniego charakteru pomieszczeniu. To od nich warto zacząć planowanie oświetlenia w domu. Świetnym uzupełnieniem dla głównego oświetlenia będą lampy stojące oraz kinkiety.  

Gdzie zamontować lampy sufitowe?  

Bardzo ważny jest nie tylko wybór odpowiedniej lampy wiszącej, ale także jej zamontowanie. Jeśli lampa sufitowa będzie zawieszona zbyt nisko, może przeszkadzać podczas wykonywania codziennej czynności. Według wytycznych, lampę sufitową umieszczamy około 80-100 centymetrów nad stołem. Oczywiście w razie potrzeby wysokość lampy sufitowej można zamienić. W przypadku, gdy w pomieszczeniu nie ma stołu, np. wybieramy lampy wiszące do sypialni, konieczne jest zadbanie o to, aby nie przeszkadzała w swobodnym przemieszczaniu się po pomieszczeniu. Najczęściej lampy wiszące montuje się w centralnej części wnętrza, co jest dobrą praktyką. Gdy przestrzeń jest duża, można zamontować dodatkowe źródła światła, np. w formie kinkietów, plafonów, halogenów czy lamp LED.  

Jakie lampy wiszące wybrać?  

Warto wybierać modele z osłoną, która pozwoli na ukrycie kabli. Wiele lamp posiada mechanizm, dzięki któremu możliwe jest wygodne regulowanie wysokości, a co za tym idzie, dopasowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb. Gdy zależy nam na wyeksponowaniu konkretnego fragmentu wnętrza, lampę wiszącą umieszczamy niżej. Z kolei wysoko zawieszona lampa umożliwi oświetlenie całej przestrzeni. 

Obecnie ogromną popularnością cieszą się lampy wykonane z ekologicznych materiałów lub te, które powstają w duchu zero waste. W ofercie można znaleźć lampy wiszące z drewna, szkła, betonu, tkaniny. Na topie są także minimalistyczne lampy sufitowe, które są pozbawione zbędnych zdobień oraz oświetlenie w stylu industrialnym.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny