• Kategorie
  • Szukaj
  • Meble i dodatki Loft i Industrial

Styl industrialny - czym się cechuje?

Styl industrialny powstał w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Miejscowi artyści bardzo szybko odkryli potencjał opuszczonych fabryk i stworzyli nowy kierunek w aranżacji wnętrz. Obecnie styl industrialny to wolność, artyzm i… luksus. Jeśli decydujemy się na urządzenie wnętrza w stylu industrialnym, musimy wiedzieć, że kierunek ten jest pełen sprzeczności. Z jednej strony stawiamy na aranżację pozbawioną dekoracji, z drugiej wybieramy każdy przedmiot, który ma jakąś historię.  

 

Cechy stylu industrialnego

Do najważniejszych cech stylu industrialnego zaliczamy duże okna, które są pozbawione jakichkolwiek zdobień, wysokie sufity, nieograniczoną przestrzeń, dużą liczbę lamp wykonanych z metalu lub szkła w czarnym kolorze, umiarkowaną liczbę dekoracji. Nie bójmy się zostawiać na wierzchu rur, elementów instalacji, odkrytych murów. Tego rodzaju detale wpływają na stworzenie odpowiedniego klimatu stylu industrialnego. 

W aranżacji w stylu industrialnym dążymy do stworzenia otwartej przestrzeni. Unikamy podziałów między pomieszczeniami. Pozwala to na optyczne powiększenie wnętrza, a jednocześnie daje poczucie wolności. Na wzmocnienie efektu wpływa zastosowanie jasnej kolorystyki. Najlepsze będą odcienie bieli i szarości. Na bardziej wyraziste barwy, np. turkus i czerwień, stawiamy jedynie w dodatkach. 


Meble w stylu industrialnym

Wybierając meble do wnętrza w stylu industrialnym, zwracamy uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego zostały wykonane. Mile widziane są: metal, szkło, stal, beton, stare drewno. Stawiamy na proste, geometryczne formy, jednak są dozwolone fantazyjne elementy w klimacie pop-art.