W czasie nadchodzącej wiosny, już drugiej w czasie pandemii, być może bardziej niż kiedykolwiek będziemy czerpać radość i energię z przebywania w naszych ogrodach, ogródkach, altanach, na gankach, werandach, tarasach, lodżiach, balkonach. Warto zatem postarać się o to, aby nasze domowe zielone przestrzenie były nam jak najbliższe i piękniejsze niż kiedykolwiek. Wszak domowe ogrody i tarasy to nasz azyl przed stresami codzienności, najbliższe prywatne okienko na łono natury, a przy okazji wspaniała okazja do uwolnienia kreatywności. Warto wiedzieć co w trawie piszczy, gdy tej wiosny zajmiemy się uśpionymi na zimę ogrodami. Wiosenna rewitalizacja ogrodu nie musi być wcale ani kosztowna, ani czasochłonna, a jest wiele sposobów na unowocześnienie ogrodu bez pomocy profesjonalistów. Sami możemy przekształcić nasze ogrody w relaksującą przystań, w której będziemy spędzać czas, gdy zrobi się cieplej.

Donice ogrodowe plecionka wiedeńska

W tym roku modny w świecie domowej zieleni będzie styl śródziemnomorski. Zwietrzałe, wybielone słońcem lasy, doniczkowe drzewa oliwne i kredowa paleta stonowanych szarości nadają ton inspirowanych klimatem śródziemnomorskich pejzaży, które są jednym z najważniejszych trendów inspiracji ogrodowych w tym roku. Aranżacja przestrzeni wokół domu w stylu śródziemnomorskim ma w założeniu zestrajać elementy dekoracji i elementów małej architektury z intensywną zielenią roślinności, wydobywając jej naturalne piękno. Donice ogrodowe Belldeco znajdujące się w ofercie naszego sklepu pomogą wykreować klasyczną i lekką stylizację.

 

Donice ogrodowe boho

Ogród, taras lub balkon zaprojektowany w stylu śródziemnomorskim sprawia wrażenie naturalnego, ale dobór elementów wcale nie jest przypadkowy. Wystrój ma nawiązywać do greckich i włoskich pejzaży, a istotnym składnikiem śródziemnomorskiej aranżacji są rozmaite wazy, gazony oraz oczywiście donice na kwiaty i zioła, ustawione na schodach, tarasach, balkonikach lub wzdłuż ogrodowych ścieżek. Z myślą o śródziemnomorskich stylizacjach firma Belldeco stworzyła kolekcję donic ogrodowych z linii Boho, dzięki którym wykreujemy subtelną, uporządkowaną i funkcjonalną przestrzeń.

 

Nowa kolekcja marki Belldeco idealnie wpasuje się w najmodniejszą w zbliżającym się sezonie śródziemnomorską stylizację. Donice w formie dużych i mniejszych mis, koszy w różnych rozmiarach, pękatych amfor idealnie pasują do klimatu ogrodowych alejek, tarasów, czy balkonów zaaranżowanych w stylu śródziemnomorskim. Ich miodowy lub kremowy kolor harmonijnie wpisze się w każdy projekt, a zdobienia w formie plecionki wiedeńskiej albo regularnych splotów sprawiają, że cementowe donice wzmocnione włóknem szklanym nabierają lekkości i elegancji, a przy tym uniwersalności, bo misy, kosze oferowane są u nas w różnych wzorach – misy duże i mniejsze, pękate i opływowe, kosze głębokie i płytsze, w profilu wydłużonym i płaskim.

Donica ogrodowa kosz

W kolekcji są donice w stylu bałkańskim charakteryzujące się wydłużoną formą, donice w stylu hiszpańskim w klasycznym kształcie, greckim o obniżonym profilu oraz włoskim o smukłym kształcie.

Donica ogrodowa korytko

Idealne dla hodowli śródziemnomorskich ziół w naturalnej i efektownej aranżacji są dostępne w najnowszej ofercie koszykowe donice prostokątne, czyli popularne korytka. Ich wydłużona forma umożliwia tworzenie fantazyjnych układów. Zwłaszcza, że dostępne są w kilku wersjach ozdobnych plecionek.

 

Donice ogrodowe Belldeco

Znakomicie w śródziemnomorski klimat jasnych wnętrz i nawierzchni alejek wkomponują się także donice z serii Modern – kwadratowe bądź w kształcie wąskiego prostokąta, o kolorze jasnego kamienia i łupków śnieżnych z naturalnymi spękaniami i przebarwieniami harmonijnie współgrają z charakterem śródziemnomorskiego stylu łączącego naturalność z fantazyjnymi formami.

 

Okrągłe donice z naszej najnowszej oferty znajdą zastosowanie jako dekoracyjne akcenty wyznaczające funkcjonalny podział przestrzeni i pozwalające zbudować rozmaite kompozycje praktycznie w dowolnym miejscu.

 

Cementowe doniczki ogrodowe

Cała kolekcja nie tylko efektownie wygląda, ale ma też inne zalety. Donice cementowe wzmacniane włóknem szklanym są trwałe, odporne na wilgoć i mróz. Dzięki hydrofobowym właściwościom wilgoć jest wypierana ze struktury materiału już na poziomie kapilarnym, co minimalizuje nasiąkliwość i zwiększa trwałość donic. Waga poszczególnych elementów gwarantuje także ich stabilność.

Cementowe donice ogrodowe

Ustawienie takich donic wzdłuż ścieżki, przy podjeździe lub po obu stronach wejścia do domu albo na schodach nada przestrzeni wrażenie naturalności. Z kolei umieszczenie ich na tarasie pomoże wprowadzić odrobinę natury i wykreować bezpretensjonalną aranżację. Decydując się na podobne kwiaty w donicach w kształcie mis i koszy porozmieszczanych z nonszalancką asymetrią nadamy całej aranżacji spójności. Natomiast świeże i aromatyczne zioła posadzone w imitujących kamienne łupki donicach Modern wprowadzą wyjątkowy aromat i prawdziwie śródziemnomorski klimat. Zastosowanie donic dekoracyjnych z naszej oferty umożliwia późniejszą zmianę koncepcji bez konieczności przesadzania drzew i krzewów, a dbanie o rośliny w donicach Boho i Modern zapewniających odpowiednie nawodnienie i cyrkulację powietrza jest proste, łatwe i przyjemne.