Życie w dużym mieście nie oznacza rezygnacji z przydomowego ogródka. Choć z założenia do hodowli warzyw czy ziół potrzebny jest ogródek, idea urban garden wychodzi nam naprzeciw. Na wyciągnięcie ręki możemy cieszyć się plonami, jakie da nam miejski ogródek. 

Czym jest urban garden?

Urban garden to nic innego jak stoły ogrodnicze, które służą do przydomowej uprawy warzyw, ziół i roślin dekoracyjnych. Idealnie sprawdzają się przede wszystkim na balkonach i tarasach, ale  mogą posłużyć także jako podniesiona grządka w ogrodzie. Urban garden to także wygoda, uprawę można prowadzić na stojąco, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób starszych. Uprawa roślin i ziół z postawy stojącej jest samą przyjemnością, gdyż oszczędzamy sobie bólu, a nawet uszkodzeń pleców oraz przeciążeń kolan. 

ogródek miejski podwyższona grządka zioła

Urban garden, czyli ogród za Twoim oknem

Stoły ogrodnicze - plantery są wykonane ze stali galwanizowanej. Plantery są lekkie, łatwe w montażu i przenoszeniu, a ich solidna konstrukcja pozwala utrzymać nasz domowy ogród na odpowiedniej wysokości. Dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu łatwo dopasujemy je do mebli ogrodowych lub balkonowych. Planter to rzecz użytkowa, ale także ozdobna. Wykończenia cynkowe są malowane proszkowo. Ponadto największą zaletą stołów ogrodniczych jest fakt, że można z nich korzystać cały rok, ponieważ są odporne na czynniki atmosferyczne. Dno w stole zawiera otwór spustowy z gumowym korkiem i jest ono specjalnie wyprofilowane, aby naszym roślinom żyło się jak najlepiej. Nogi posiadają gumowe nakładki, dzięki czemu unikniemy zarysowań na deskach podłogowych. Czyszczenie plantera jest również bardzo proste. wystarczy naturalne mydło i woda, ale powinniśmy przy tej czynności unikać drapaków i produktów z drobinkami, gdyż w taki sposób łatwo możemy zniszczyć cynkową powłokę.

Stół ogrodniczy to doskonała realizacja naszych pasji, ogrodnictwo jest możliwe nawet w środku najbardziej zatłoczonego miasta, a dodatkowo mamy zawsze pod ręką świeże zioła. Uprawianie roślinności w planterze jest odprężające, a zbieranie plonów, jakie sami wyhodujemy, da nam niesamowitą satysfakcję. Ogródek na nóżkach z pewnością będzie ozdobą balkonu lub tarasu oraz będzie przyciągał wzrok naszych gości! 


Zabawa i nauka - ogrodnictwo dla dzieci

Warto zaznaczyć, że jest dostępny także ogródek dla dzieci. Z myślą o małych ogrodnikach powstał planter na obniżonych nóżkach, by dzieci mogły swobodnie zajmować się swoimi roślinami. Takie przydomowe ogrodnictwo może nauczyć je odpowiedzialności i dać masę zabawy. Hodowanie ziół lub warzyw może być wspólną pasją dziecka i rodzica i jest idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu razem na powietrzu. Duma z samodzielnych upraw, da dziecku mnóstwo satysfakcji, a i warzywa, które będą pochodzić z ogrodowej hodowli, z pewnością będą chętniej zjadane! 

ogródek dla dzieci