Barcelońska artystka, Romina Gris, wznosi tradycyjne rzemiosło na nowy poziom. Jej proste, geometryczne przedmioty zaskakują formą i funkcją. Jej projekty, często isnpirowane znanymi, antycznymi formami architektonicznymi, są zdecydoeane i bardzo nowoczesne. Urodzona w Barcelonie artystka Romina Gris tworzy ceramikę od 2012 roku. Jest także absolwentką akademii sztuk pięknych i projektowania wnętrz. 

Prezentowana przez nas kolekcja to przedmioty inspiorwane klaszycznymi elemtami architektury cerarstwa rzymskiego. Znajdziemy wśród nich wazony imitujące kolumny i półmisek kształtowany na wzór cyrku. Te niezwykłe obiekty codziennego użytku w pięknych, zdecydowanych kolorach.  Jej kolekcja, stworzona dla HKliving, składa się z 5 elementów - to jej osobisty projekt ceramiczny inspirowany światem sztuk pięknych i architektury. Złóż je razem, a zobaczysz panoramę tego starożytnego miasta.


Kolekcja ceramiki barcelońskiej artyski Rominy Gris


Przedmioty te idealnie komponują się w różnych aranżacjach. To nic dziwnego, ponieważ artystka pracowała jako architekt wnętrz w Londynie zanim rozpoczęła swój projekt ceramiczny. 


Kolekcja HK Living 2020

Ceramika wykonana przez Rominę na zlecenie HK Living wpisuje się w klasycyzujące porpozycje marki na rok 2020. W katalogu znajdziemy bowiem liczne elementy nawiązujące do sztuki antycznej Grecji i Rzymu. Pojawiają się w niej kolumny wykonane z lastryko, stoły na nogach przypominających kolumny, oraz ukruszone fragmenty rzeźb do postawienia lub zaiweszenia na ścianie. To wszystko sprawia, że wnętrza stają się teraz nowoczesnym, fascynującym wykopaliskiem. 


Nowoczesne meble o kształtach nawiązujących do elementów dawnych świątyń.