Beton architektoniczny znakomicie sprawdza się szczególnie w nowoczesnych aranżacjach, gdzie na pierwszym miejscu stawia się na niebanalny design. Beton ze względu na swój unikatowy wygląd często jest nazywany marmurem XXI wieku. Obecnie betonowe dekoracje wiodą prym w stylowych wnętrzach. Jest doskonałą alternatywą dla klasycznych materiałów - zarówno jeśli chodzi o dekoracje ścienne, jak i podłogowe, a nawet meble!

 

Dlaczego warto postawić na beton we wnętrzach?

Oprócz tego, że beton cechuje się charakterystycznym wyglądem, jest również wyjątkowo trwały i plastyczny. To dlatego można go dowolnie ukształtować. Wszystko to sprawia, że beton doskonale sprawdza się do tworzenia różnorodnych form i kształtów. Betonowe dekoracje czy meble można wybrać do salonu bądź ogrodu. 


meble z elementami betonowymiSeria Horizon to meble o klasycznej linii i oryginalnym wykończeniu w formie betonowego blatu

Mimo że o wyposażeniu wnętrz wykonanym z betonu mówi się od kilku sezonów, nadal pozostaje on nowością. To nowoczesna i designerska alternatywa dla mebli z drewna, szkła czy tworzyw sztucznych. Beton pozwala na wykreowanie oryginalnych, indywidualnych wnętrz. Na uwagę zasługuje przede wszystkim niezwykła trwałość materiału. To dlatego betonowe meble są praktycznie niezniszczalne. Co więcej, łatwo utrzymać betonowe dekoracje w czystości. Wystarczy przetrzeć je szmatką nasączoną wodą i delikatnym detergentem. 

Betonowe dodatki są idealnym wyborem do mieszkań, w których dominuje minimalistyczny lub industrialny styl. Warto jednak mieć na uwadze, że beton jest dość uniwersalny i może przybierać najróżniejsze kształty. To dlatego bez obaw możemy go łączyć również z drewnem, metalem we wnętrzach tradycyjnych i eklektycznych. 


Wazon podświetlany Reina to uniwesalny przedmiot, który sprawdzi się w wielu wnętrzach. 

 

Betonowe elementy w aranżacji

W przypadku, gdy dopiero wprowadzamy beton do wnętrz, warto postawić na dekoracje lub niewielkie betonowe stoliki. Można je wykorzystać na różne sposoby. Betonowy stolik kawowy jest nie tylko funkcjonalny, ale i trwały. Będzie oryginalną ozdobą każdego salonu. Beton bardzo dobrze komponuje się z roślinami, przywołując styl eko. To dlatego na niewielkim stoliku może znajdować się doniczka z kwiatami. Kilka stolików pozwoli także rozdzielić strefy w mieszkaniu. Możliwość łączenia różnorodnych elementów betonowych to atut dla osób, które lubią bawić się wystrojem pomieszczeń. 

Betonowe lampy Cradle 

Jeśli betonowe meble nie są dla Ciebie, zdecyduj się na wprowadzenie betonu do wnętrz przy pomocy dekoracji. Przepięknie zaprezentują się proste wazony z betonu o minimalistycznej formie. Wazon może być ustawiony pojedynczo lub podwójnie, a nawet potrójnie. W nowoczesnych wnętrzach warto umieścić betonowy zegar. To niewielki dodatek, który jednak całkowicie potrafi odmienić pomieszczenie. Miłośnicy niebanalnych dekoracji z pewnością docenią betonowe figury czy popiersie. Ustawione na komodzie, będą przepiękną ozdobą salonów. Ciekawym wyborem również są betonowe osłonki na doniczki. W sklepie internetowym HomeHood można je nabyć w kilku rozmiarach, dzięki czemu bez trudu dobierzemy odpowiednie do swoich indywidualnych potrzeb.