• Kategorie
  • Szukaj
  • Meble i dodatki w stylu Hamptons

Czym jest styl Hamptons?

Styl Hamptons, zwany także morskim lub coastal, narodził się w willowej miejscowości w USA słynącej z piaszczystych plaż i nienachalnego (ale zauważalnego) luksusu. Inspiracją wnętrz w tym stylu są właśnie nadmorskie krajobrazy, których wpływ przejawia się głównie w materiałach i kolorystyce. Poniżej przedstawiamy kilka złotych zasad niezbędnych do stworzenia idealnej aranżacji w stylu Hamptons.

 

Jak stworzyć aranżację w stylu Hamptons?

W stylu Hamptons dużą rolę odgrywają kolory. Jasne barwy bazowe służą jako świetne tło dla dekoracji i kontrast dla dodatków w kolorze błękitnym, granatowym a nawet koralowym. Należy jednak pamiętać o umiarze - wnętrza w tym stylu są bardzo przestrzenne i sprawiają wrażenie wypełnionych powietrzem. 

Tworząc aranżację w stylu coastal należy zwrócić uwagę na komfort domowników. Urządzając salon warto wybrać wygodną kanapę i przyozdobić ją poduszkami i pledami, które nie tylko umilą wieczory, ale będą dodatkowo piękną ozdobą.

Styl Hamptons świetnie wpisuje się w obecne trendy eko. Zdecydowanie dominują naturalne materiały takie jak drewno, wiklina czy bawełna. Jest także miejsce dla elementów z recyklingu i mebli vintage. Półki i ściany zdobią morskie znaleziska i marinistyczne ozdoby. Nie można się jednak dać zmylić pastelowym barwom - aranżacje Hamptons są zdecydowane i zaskakujące. W pomieszczeniach urządzonych w tym stylu powinien znaleźć się intrygujący element. Szalony żyrandol, stolik lub lustro dopełnią aranżację w stylu Hamptons. Obrazy w stylu Hampton, to przede wszystkim, tematyka marynistyczna i nadmorska przyroda, a także jasne barwy i dużo światła.  


Sklep z dekoracjami w stylu Hamptons

W sklepie HomeHood wybraliśmy najpiękniejsze dodatki w stylu Hamptons, które pomogą Ci stworzyć własną, wyjątkową aranżację.  W sklepie internetowym HomeHood urządzisz w stylu Hamptons salon, przedpokój, jadalnie czy kuchnie lub od razu całe mieszkanie. <